Ситуація з безпекою на сході України погіршується – ОБСЄ

Поділитися
Ситуація з безпекою на сході України погіршується – ОБСЄ
Бойовики і надалі використовують важке озброєння, яке розміщене з порушенням лінії відводу.

В Донбасі протягом останніх тижнів  відбувається погіршення ситуації з безпекою на ділянках розведення сил і засобів. Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ продовжує фіксувати використання важких озброєнь, розміщених з порушенням лінії відводу, повідомляє спеціальний представник голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Хайді Грау.

Досі існують систематичні обмеження та перешкоджання вільному пересуванню СММ ОБСЄ, а також атаки на її безпілотні літальні апарати. Це не дозволяє СММ ефективно виконувати свій мандат, підкреслила Грау.

Грау наголосила, що конкретні заходи, які могли б покращити ситуацію безпеки, узгодити не вдалося. Сторони обмінялися пропозиціями щодо спільного документу про механізм координації і перевірки, однак не дійшли до консенсусу.

Як зазначила представниця ОБСЄ, в роботі політичної групи вже досить давно не вдається знайти конструктивного підходу і виконати доручення ТКГ розробити план дій щодо виконання Мінських домовленостей.

Втілення Мінських угод своїми діями блокує Росія, яка прагне спочатку реалізувати політичний блок, домогтися проведення виборів в ОРДЛО та амністії бойовиків. Натомість Україна  наполягає на виконанні безпекового блоку: припиненні вогню, відведенні російських військ із Донбасу та поверненні контролю над кордоном і лише потім – проведенні виборів.

Проведення виборів у Донбасі без попереднього виконання інших важливих пунктів для України призведе до легалізації та легітимації "влади" бойовиків, а також створить сприятливий ґрунт для проросійського важеля впливу на політичну ситуацію в Україні, зокрема, стати на заваді вступу ЄС і НАТО.

Учасники гуманітарної робочої групи провели детальне обговорення питання обміну утримуваних осіб та розглянули питання відкриття нових пунктів пропуску в районі Золотого і Щастя на Луганщині.

Робоча група ОБСЄ обговорила також проблеми пов’язані з екологією, водопостачанням, пенсійними виплатами та правом власності.

Раніше, високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель ствердив, що йому "не ясно", чи має намір Росія виконувати Мінські домовленості для вирішення ситуації на сході України. Попри те, що Мінські угоди майже не працюють, багато українських та закордонних політиків не бачать альтернативи мирного врегулювання ситуації в Донбасі та виступають за їх збереження.

Нагадаємо,  15 червня в Донбасі ОБСЄ зафіксували 194 порушення режиму припинення вогню, в тому числі 32 вибухи.

В умовах ескалації напруження з боку РФ на кордоні з Україною, виконання державного оборонного замовлення опинилося під загрозою зриву, а між Мінобороною та Генштабом точаться тихі «бойові дії». Детальніше читайте у статті Дмитра Менделеєва ««Залізний купол» для оборонних закупівель …» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі