Координатор проектів Freedom House в Україні Зорян Кісь заявив, що протягом двох років окупації Криму Росією ситуація з дотриманням на півострові прав людини постійно погіршується.
"У контексті прав людини, ситуація за два роки значно погіршилася. У Криму створена атмосфера страху, в якій люди просто бояться висловлювати свої думки, остерігаючись, що їх посадять, навіть якщо за це поки не передбачено кримінальної відповідальності", - зазначив Кісь.
Він підкреслив, що російська влада всіляко ускладнює діяльність всіх релігійних організацій, крім російської православної церкви.
"Для всіх громад, крім російської православної церкви, створені такі умови, щоб вони не могли зареєструвати релігійну громаду. Це змушує їх працювати фактично у підпіллі та ставати ворогами для російської де-факто "влади", хоча на ці "протизаконні" дії їх штовхає сам окупаційний режим", - сказав Зорян Кісь.
Він вважає, що блокування промислових поставок в Криму може мати погані наслідки і призводить до озлоблення місцевого населення.
"Люди хочуть дій і вважають, що блокада може привести до чогось позитивного, хоча з моєї точки зору її наслідком є лише озлоблення мешканців Криму, що може погано закінчитися", - повідомив правозахисник.
Він переконаний, що Україна в жодному разі не повинна переривати зв'язок з Кримом і його жителями.
"Для кримчан має бути полегшене, а не ускладнене сполучення з Україною. Поки є кровообіг з Кримом - доти він є частиною тіла України. Якщо цей зв'язок перервати – ця частина тіла відімре", - говорить Кісь.
Також правозахисник додав, що жителям Криму необхідно повернути повний доступ до банківських операцій і відкрити можливість навчання в університетах України.
Півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.
Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.
Раніше Президент України Петро Порошенко зазначив, що події в Україні нагадують сталінські часи, оскільки за два роки анексії Крим поринув у масові арешти та репресії.
Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".