Ситник розповів про долю гучних антикорупційних справ

Поділитися
Ситник розповів про долю гучних антикорупційних справ НАБУ відправляє справи до суду, а вони починають там "гнити", скаржиться Ситник © НАБУ / Flickr
Голову НАБУ непокоїть звільнення корупціонерів з-під варти та поновлення на посадах.

Суди гальмують винесення рішень у гучних корупційних справах, а звільнення і поновлення на посадах взятих під варту корупціонерів не мотивує постраждалих від корупції повідомляти про неї, заявив директор Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник.

"З перших днів розслідувань й арештів справа потрапляє до суду. І тут у нас виникають найбільші проблеми. Ми щодня читаємо: тому зменшили заставу, того звільнили з-під варти, того поновили на посаді...", - підкреслив Ситник під час презентації опитування Американської торгової палати щодо сприйняття бізнесом корупції в Україні.

Такий стан справ не мотивує постраждалих від корупції звертатися до антикорупційних органів, вважає директор НАБУ.

"І я розумію, що такі факти не мотивують людей, що зіткнулися з корупцією, повідомляти про неї. Тому що, навіть якщо ми відреагуємо, розслідуємо та відправимо справу до суду, потім це справа починає потихеньку "гнити"", - цитує Ситника "УНІАН".

Таким чином, обвинувачений поступово поновлюється на посади, відновлюється в очах суспільства, а згодом починає займатись тим самим, чим займався до арешту, додав голова НАБУ.

Нагадаємо, за словами директора НАБУ, знадобилося два роки, щоб з'явився перший реальний вирок у справі, переданій НАБУ і САП до суду: 15 грудня 2017 року суд першої інстанції призначив двом працівникам Одеської СБУ покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, минулого року "на гарячому" впіймали понад 9,4 тисяч корупціонерів. Проте судові вироки отримали менше 1,7 тисяч, при цьому переважна більшість отримали умовні терміни, а реально у в'язниці опинилися лише близько 10% затриманих.

Детальніше про діяльність НАБУ й атаки на відомство провладних сил читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Антикорупційний цугцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі