Національне антикорупційне бюро України просить Генпрокуратуру передати їм розслідування справи щодо суддів Окружного адмінсуду Києва. Про це директор НАБУ Артем Ситник повідомив на прес-конференції в п'ятницю.
"Направлено в Генпрокуратуру листа з проханням передати нам, щоб ми продовжили реалізовувати напрацювання", - повідомив він.
Ситник ухилився від відповіді на питання про те, чи фігурує в записах у цій справі голова Офісу президента Андрій Богдан, зазначивши, що слідство оприлюднило той обсяг записи, який не перешкоджає розслідуванню.
Директор НАБУ підкреслив, що Бюро може розголошувати тільки ту інформацію, на яку отримано згоду на розголошення слідчими і прокурорами Генпрокуратури.
"Органам розслідування на сьогоднішній день є служба безпеки України, процесуальний нагляд здійснить ГПУ", - сказав він.
"Ми направили на адресу Генпрокуратури лист від НАБУ з проханням все-таки передати цю справу нам для об'єднання з тими справами, які є у нас в виробництві для того, щоб продовжити відпрацювання тих записів, які там є", - повідомив Ситник.
Нагадаємо, 26 липня співробітники НАБУ і ГПУ провели обшуки Окружному адміністративному суді Києва. Голова Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що суддів ОАСК перевіряли на причетність до вчинення злочинів в ході розслідування справ Євромайдану. Проте в ході негласних слідчих дій були виявлені факти їхнього втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. В якості доказів були опубліковані фрагменти прослушки голови ОАСК Павла Вовка, де той нібито дає вказівки адвокатам і суддям "вирішувати питання" з ВККС. За словами Горбатюка, прокуратура підготувала повідомлення про підозру голови і чотирьом суддям ОАСК.
Генпрокурор Юрій Луценко звинуватив Горбатюка в самопіарі і пригрозив службовою перевіркою. Однак повідомлення про підозри все-таки були погоджені, і їх вручили главі ОАСК Павлу Вовку і суддям Івану Шепітку, Ігорю Погрібніченку і Євгену Аблову. Їм інкримінують перевищення влади, шахрайство, службове підроблення, недбалість, незаконне перешкоджання мітингам, винесення завідомо неправосудних рішень, хабарництво і втручання в роботу автоматичного документообігу суду.