Зокрема, госпіталізація показана хворим з підозрою або підтвердженим COVID-19, якщо:
-
спостерігається перебіг хвороби середньої тяжкості або тяжке (ознаки пневмонії та / або дихальної недостатності при наявності рентгенологічно підтвердженої пневмонії) - клініко-інструментальні дані гострого респіраторного дистрес-синдрому;
- клініко-лабораторні дані сепсису і / або септичного шоку;
- клініко-лабораторні дані органної / системної недостатності, крім дихальної;
- пацієнт, незалежно від тяжкості стану, відноситься до групи ризику розвитку ускладнень: цукровий діабет, хронічна патологія дихальної та серцево-судинної систем, ниркова недостатність, аутоімунні захворювання, важкі алергічні хвороби, онкологічні захворювання і т.д .;
- у пацієнта, незалежно від тяжкості стану, відзначається підвищення температури вище 38 ° С, погано піддається корекції.
Алгоритм поведінки медиків Центр подає в інфографіці.
Також медики відзначають, що пацієнтам з важким перебігом підтвердженої COVID-19 забезпечується моніторинг і корекція лікувальних заходів, в залежності від супутніх патологічних станів. У Моз нагадують, що специфічного лікування, як і вакцини від COVID-19, поки що не існує.
Нагадаємо, зараз Україна знаходиться на порозі піку пандемії коронавіруса, тому рано говорити про те, коли закінчиться карантин.
В Україні з 12 березня діє карантин. Зокрема в країні заборонені регулярні і нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Також заборонені залізничні перевезення. Також припинено авіасполучення як внутрішнє, так і міжнародне.
При цьому 16 березня України закрила кордони для іноземців. В рамках заборони, на територію країни не можуть в'їхати іноземці та громадяни без громадянства. В кінці березня Україна повністю закрила свої кордони.