"Якщо говорять про полонених, то про своїх дітей ми не знаємо нічого... Ми хочемо, щоб на рівні Мінських домовленостей була створена підгрупа з волонтерів, які могли б проводити пошук зниклих без вести на територіях, непідконтрольних Україні", - заявила мати зниклих бійців "Айдара" Катерина Хом'як.
Вона також відзначила важливість цієї теми і повідомила про те, що її потрібно піднімати. До складу групи, на думку Хом'як, могли б увійти представники Росії та міжнародних організацій.
За словами активістки, сім'ї зниклих без вести не можуть домогтися отримання їхніми родичами статусу учасника АТО.
"Вони увійшли в сектор бойових дій, а наказу про вихід не було. І куди ми тільки не зверталися – ніде нам не могли допомогти", - розповіла Катерина Хом'як.
Радник голови Служби Безпеки України Юрій Тандіт повідомив про те, що на сьогоднішній день зниклими без вісті під час проведення на сході України антитерористичної операції, вважаються 492 людини.
"Минулого року змінився статус 216 осіб – це люди, які з 2014 року перебували у групі зниклих безвісти... Ми підемо далі і будемо продовжувати пошуки. Тому що навіть якщо наші хлопці загинули і лежать у землі, нам необхідно повернути їх останки рідним, щоб їх могли поховати по-християнськи", - підкреслив він.
Тандем також нагадав про те, що з квітня 2014 року було знайдено або звільнено з полону 3084 українця.
Як повідомлялося раніше, 18 грудня українського "кіборга" Тараса Колодія звільнилиз полону. Як стало відомо, його не обміняли на когось із схоплених проросійських терористів. Звільнити його з ув'язнення допомогла церква.
Нещодавно в СБУ назвали терміни можливого звільнення українців з полону в ОРДЛО. Радник голови СБУ Юрій Тандіт говорив, що це може статися до Нового року. У бойовиків "ДНР" і "ЛНР" офіційно перебуває 108 українських заручників.