Сільський та галузевий коефіцієнти на Вступній кампанії-2017 не виправдали себе

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сільський та галузевий коефіцієнти на Вступній кампанії-2017 не виправдали себе Коефіцієнти майже не допомогли абітурієнтам на вступній кампанії 2017 © 5.ua
Завдяки ефекту галузевого коефіцієнта змогли вступити тільки приблизно 3% вступників.

Так звані "сільський" та "галузевий" коефіцієнти, які використовувалися на вступній кампанії цього року, не виправдали себе, а від регіонального коефіцієнта виграли не ті, хто на нього сподівався.

Як пише в своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко, на це вказують дані експрес-аналізу результатів вступної кампанії-2017, проведеного аналітиками центру CEDOS.

Так, сільський коефіцієнт вводили для того, щоб підтримати дітей з села, але за даними аналітиків, він пройшов повз більшість сільських дітей. 55% випускників сільських шкіл не намагалися вступати до університетів.

"Подали заяви на вступ 28 тис. випускників сільських шкіл. Із них 38% не змогли набрати необхідної кількості балів, і двері університету залишилися для них зачиненими. 23% абітурієнтів із села змогли вступити на бюджет і 36% - на контрактну форму навчання без допомоги сільського коефіцієнта. І тільки для 800 сільських випускників сільський коефіцієнт зіграв роль під час вступу, - без нього вони не подолали б прохідного бар'єра на бюджетну форму навчання. Оскільки ЗНО складали 65 тис. сільських школярів, то інформація про підтримку державою 800 з них не надихає", - йдеться в статті.

Регіональний коефіцієнт, завданням якого називали балансування абітурієнтів по всіх регіонах України, насправді був вигідний не абітурієнтам, а регіональним вузам. Аналітики CEDOS відзначають, що від регіонального коефіцієнта виграли не ті, хто на нього сподівався. Швидше за все – він діє на користь популярних університетів.

"Найбільше бюджетних місць регіональний коефіцієнт приніс таким потужним університетам, як ЛНУ ім.Франка (223), ХНУ ім.Каразіна (165) та ЧНУ ім.Федьковича (147). Чернівецький університет завдяки регіональному коефіцієнтові отримав аж 17,5% свого набору бюджетників", - вказує автор.

Галузевий коефіцієнт повинен був підтримати абітурієнтів, які вирішили вступати на природно-технічні спеціальності, але на вказані спеціальності відводилось велике держзамовлення, що полегшувало вступ.

За даними дослідження, з присвоєнням галузевого коефіцієнта на бюджетні місця було зараховано 9 386 тис. абітурієнтів. З них всього 957 осіб не стали б студентами без застосування коефіцієнта.

"Оскільки на бюджетні місця денної форми навчання на бакалаврат на умовах широкого конкурсу було зараховано всього 32 тис. 446 осіб, виходить, що завдяки ефекту галузевого коефіцієнту змогли вступити лише приблизно 3% вступників", - йдеться в статті.

Наголошується, що найбільше абітурієнтів з галузевим коефіцієнтом надійшло на спеціальності "Транспортні технології", "Річковий та морський транспорт", "Агрономія" та "Харчові технології". На спеціальностях "Річковий та морський транспорт", "Біотехнологія та біоінженерія" вступники, зараховані завдяки галузевого коефіцієнта, становлять понад 20% від обсягу державного замовлення.

Як зазначив провідний аналітик CEDOS Єгор Стадний, коефіцієнти не виконують покладених на них функцій, оскільки проблеми, які вони намагаються вирішити, лежать глибше

"Це переважно якість середньої освіти. А стосовно регіонального коефіцієнта - ще й суспільна довіра до університетів і якість вищої освіти", - зазначив він.

Детальніше про результати вступної кампанії нинішнього року читайте в статті Оксани Онищенко "Вступ-2017: кому допомогли коефіцієнти і додаткові бали?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі