Заходу варто звернути увагу на ці обставити і зробити правильні висновки, щоб добитися успіху в розмовах з Росією щодо миру в Україні.
Про це, як повідомляє Atlantic Council, пише в своїй статті колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас, яка нагадує, що три тижні тому Росія оголосила про виведення своїй військ із Сирії. Це, на її думку, ознака того, що в цьому конфлікті час не на боці Кремля. Тому що продовження військового втручання принесло б зростання ціни операції і ризиків. Тож Москва вирішила, що час натиснути не лише на опозицію Сирії, а й на президента Башара Асада. Російська сторона активно підтримує мирні переговори в Женеві, ініційовані ООН. Автор пише, що тепер є реальний шанс досягти компромісу щодо майбутнього Асада і домовитися про мир в Сирії.
"Якщо це кут, під яким Москва дивиться на речі, тому можна з цього зробити висновки щодо того, як з нею поводитися у питанні України", - йдеться в статті.
Експерт нагадує, що після вторгнення Росії в Сирію західні уряди збільшити в повітрі і на землі військову підтримку сирійських лояльних сил, демонструючи готовність досить довго протистояти проти Асада, Росії і Ірану. Фаркас визнає, що військова допомога Заходу могла б бути і більш широкою. Але навіть те, що було зроблене Вашингтоном, дало зрозуміти, що США на боці сирійської опозиції.
На думку експерта, якби Росія продовжила свою військову операцію в Сирії, це б означало, що їй доведеться впродовж невизначеного часу витрачати свої ресурси на цю війну. Крім того, більше російських солдатів могли загинути, а конфлікт з Туреччиною міг би загостритися ще більше.
Автор зауважує, що збільшення військової підтримки Україні може також змінити ситуацію і змусити Росію виконувати Мінські угоди, зокрема пункт про виведення військ з Донбасу.
"В російській війні проти України Кремль переконаний, що час на його боці. Він чекає, що українська економіка погіршиться. Крім того, російська сторона сподівається і працює над тим, щоб уряд зазнав краху. Але є одна площина, в якій Кремль не повинен розраховувати на допомогу часу. Це військова арена, де завдяки допомозі США ситуація буде на користь України, а не Росії", - йдеться в статті.
Фаркас нагадує про те, що військові НАТО і США тренують українських солдатів, щоб вони могли стримати подальшу агресію Росії. Президент США Барак Обама виділив 335 мільйонів доларів на військову допомогу Україні в 2017 році, зокрема на закупку обладнання, необхідного для проведення тренувань, медичне обладнання, засоби зв'язку, системи електронної безпеки і тактичні безпілотники. Конгрес США і Пентагон також виділив окремі 75 мільйонів доларів на додаткові тренування сил безпеки України.
Такі ж кошти були витрачені в 2015 році на підготовку Національної гвардії. І, на думку експерта, якщо Конгрес і далі буде фінансувати тренування, тоді Україна все більше буде наближатися до того, щоб отримати сучасну, сильну і професійну армію.
Однак тренування вимагають часу і професіоналів. Тому, на думку автора, США повинні звернутися по допомогу до своїх зацікавлених союзників: Канади, Великобританії, Польщі і Литви. Критична кількість добре тренованих військових, прикордонників і співробітників служб безпеки може спричинити "ефект хвилі", який призведе до швидкого і всеосяжного поширення бойових навиків. Так кілька років тому Пентагон підійшов до програми підготовки рекрутів Національної гвардії США.
"США також варто скористатися можливістю, не чекаючи нових російських сюрпризів в Україні, і передати українській армії протитанкові ракети. Загроза того, що більша кількість росіян можуть загинути на війні проти України, може стримати подальші військові дії Кремля, зважаючи на те, як жалюгідно російський уряд намагається приховати свої втрати від громадськості", - пише Фаркас.
Вона додає, що збільшення боєздатності України безумовно змінить баланс сил і хід конфлікту. І Росія навряд чи наважиться відповісти військовими діями на таку допомогу. Натомість їй доведеться двічі подумати, перш ніж йти на ескалацію агресії.
"Можливо, передача протитанкових ракет продемонструє, що рішуча підтримка територіальної цілісності України триватиме стільки, скільки буде потрібно. Кремль зрозуміє, що у військовому плані він не може протриматися довше, ніж Україна і її союзники. З часом вона буде ставати сильнішою, піднімаючи ціну і ризики для Росії", - вважає Фаркас.
Вона додає, що лише коли українська армія стане сильною з допомогою США, Москва почне виконувати Мінські угоди, так як вона погодилася на компроміси на переговорах в Женеві щодо Сирії.
Раніше колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас радить озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це збалансує сили в конфлікті і пошле Москві чіткий сигнал, що подальша ескалація насильства буде дорого їй коштувати. А конгресмен США від штату Пенсільванія Джозеф Піттс пояснив, чому Обама не передає зброю Україні. За його словами, американський президент-нобелівський лауреат миру надто сконцентрований на своїй "політичній спадщині". Він не хоче, щоб його згадували як президента, який розв'язав ще одну війну.
В інтерв'ю журналу The Atlantic президент США Барак Обама пояснив, чому США не будуть воювати за Україну. Він переконаний, що в Україні немає важливих американських інтересів, за які Вашингтону було б варто вступати в конфлікт з Москвою.