3 серпня з 18.00 вечора до опівночі противник і далі продовжував обстріл українських позицій з озброєння, яке повинно бути відведено від лінії розмежування, повідомляє у вівторок прес-центр антитерористичної операції.
Як і в попередні дні, основна напруга зберігалася поблизу Донецька.
Близько 19.00 найманці двічі обстріляли Авдіївку з 120-міліметрових мінометів. А з 22.10 і до півночі вели мінометний вогонь по районам міста, де немає сил АТО. Також близько 23.00 окупанти тричі з танків били по українським опорних пунктів в Пісках. "Під вогнем артилерії калібру 152 міліметра в 20 годин опинилося селище Водяне", - йдеться в повідомленні.
О 22.30 з 122-міліметрової артилерії і танків найманці били по Первомайському. Крім того в 23.20 ворог з 120-міліметрових мінометів бив по мирним будівель у селищі Опитне.
На Артемівському напрямку близько опівночі під вогнем ворожої артилерії виявився селище Санжаровка. В районі Маріуполя окупанти били по Старогнатовке з мінометів і артилерії калібру 152 міліметра.
Загалом, протягом вчорашньої доби, 3 серпня, незаконні збройні формування 109 разів порушили режим припинення вогню.
Після півночі, 4 серпня, бойовики і надалі сконцентрували вогневу активність в Донецькій області і били по селищах Опитне, Водяне, Авдіївка, Мар'їнка. "А близько 1:00 ночі поблизу селища Ленінське, що на Артемівському напрямку, відбулося бойове зіткнення наших військ з ДРГ противника. В результаті вмілих дій бійців АТО найманці відступили", - повідомили в прес-центрі.
Раніше президент України Петро Порошенко у ході поїздки в Слов'янськ Донецької області заявив, що підрозділи Збройних сил України не будуть відводитисяз пануючих висот в районі Маріуполя.
27 липня Порошенко також пообіцяв жителям Маріуполя, що місто не увійде в буферну зону. Тоді він підкреслив, що основні підрозділи в Маріуполі на своїх місцях, проте відводяться важка артилерія, системи залпового вогню.
Побоювання жителів Маріуполя з'явилися після того, як в рамках "Нормандської четвірки" було домовлено про демілітаризацію Широкиного (передмістя Маріуполя - ред.), а також про створення 30-км буферної зони. Жителі Маріуполя вимагали роз'яснити, чи означає це, що сили оборони міста повинні покинути його, враховуючи, що після демілітаризації Широкиного бойовики можуть захопити стратегічні точки, з яких буде обстрілюватися Маріуполь.