Сьогодні звучить багато скарг, що доступ до медичної допомоги став дуже обмеженим. Невідкладну допомогу ліквідували, викликати лікаря додому неможливо, а екстрена допомога теж не дуже виїжджає. Але насправді МОЗ не змінило ні одного нормативного акта. "Екстренка" виїжджає на виклики, нічого не змінилося. Тепер вона підсилюється - впроваджуються міжнародні протоколи з диспетчеризації, закуповується нове обладнання, організовуються тренінги для підвищення кваліфікації працівників швидкої, планується підвищення зарплати тим, хто пройде навчання. Все це наразі перебуває в розробці. На це у держбюджеті на 2019 рік закладено додаткових майже 1 млрд грн.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявила Оксана Сухорукова, директор директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров'я України, в минулому волонтер, виконавчий директор БФ "Свої". Вона підкреслила, що є швидка допомога, така ж, як і була.
""Швидка не приїде, якщо у вас немає декларації", - так намагаються загнати людей на первинку. Така інтерпретація з боку місцевої влади - маніпуляція. А десь, можливо, - нерозуміння того, що відбувається. Принаймні мені хочеться в це вірити. Але в деяких випадках - це свідомий саботаж, дискредитація реформи", - зазначила директор.
Детальніше про реформи в охороні здоров'я читайте у статті Алли Котляр "Директорка директорату медичних послуг Оксана Сухорукова: "Пацієнт, як і лікар, повинен обстоювати свої права"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".