Штраф від ТЦК: як дізнатися, чи відкрито виконавче провадження

Поділитися
Роз'яснення дали у Мін'юсті.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну агресію РФ. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно в Україні ухвалили закон про мобілізацію.

Зокрема, відповідно до документа, військовозобов'язані особи мають оновити свої дані. У Міністерстві юстиції розповіли, як дізнатися чи відкрите виконавче провадження через штраф від ТЦК.

У відомстві зазначили, що якщо особа отримала штраф від ТЦК і стосовно неї відкрито виконавче провадження, вона побачить про себе інформацію у Автоматизованій системі виконавчого провадження (АСВП).

«У разі, якщо ТЦК наклав своєю постановою штраф на особу, яка ухиляється від військового обліку, і ця особа не поспішає добровільно його сплатити, це може загрожувати арештом коштів на рахунках боржника, подальшим списанням коштів з цих рахунків, а також арештом майна з метою його подальшої реалізації», – йдеться у повідомленні.

У Мін'юсті додали, що особа може дізнатися чи відкриті відносно неї виконавчі провадження безпосередньо через АСВП, не відвідуючи при цьому відповідний орган державної виконавчої служби.

Щоб дізнатись про хід виконавчого провадження, слід скористатись Автоматизованою системою виконавчого провадження. Пошук можна здійснити за своїми прізвищем та ім’ям.

«Саме в АСВП здійснюється реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження та фіксуються всі виконавчі дії. Автоматизована система виконавчого провадження – це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу», – наголосили у відомстві.

Вільний та безоплатний доступ до інформації АСВП забезпечує Мін'юст у мережі на своєму офіційному вебсайті за допомогою індивідуального ідентифікатора доступу.

Щоб перевірити інформацію через вебсайт, слід заповнити такі параметри:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи та прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) стягувача – фізичної особи;
  • найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для юридичної особи – боржника та стягувача;
  • номер виконавчого провадження.

Раніше ми писали, що у додатку «Резерв+» з’явився електронний військово-обліковий документ та Qr-код для перевірки даних. Тож паперовий військовий квиток громадяни більше можуть з собою не носити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі