Виїзд військовозобов’язаних чоловіків за кордон під час дії воєнного стану в Україні активно обговорюється у владних колах протягом кількох останніх місяців. З 1 вересня певним категоріям призовників повинні були дозволити залишати межі країни під заставу у розмірі 200 тисяч гривень, але прем’єр-міністр Денис Шмигаль відтермінував підписання постанови через те, що її потрібно детальніше доопрацювати. Про це повідомив народний депутат Данило Гетманцев.
За його словами, в тому, що функція єВідрядження не почала діяти у попередньо оголошений строк, немає нічого дивного. Гетманцев наголосив, що такі умови виїзду військовозобов’язаних чоловіків як сума застави, строк повернення додому та місце їхньої роботи в постанові є необґрунтованими.
«Ініціатори механізму виїзду за кордон призовників запропонували рішення інтуїтивно, без належних розрахунків, що явно не переконало суспільство у його доцільності. Звідки береться цифра зарплати 20 тисяч? Якщо середня зарплата за січень становить 14577 грн, і з тих пір, за даними НБУ, зарплати зменшилися на 12%. Звідки взялася сума застави у 200 тисяч за людину? Чому саме 200 і який характер цієї виплати у разі неповернення працівника? Штраф? Але штраф сплачується тільки на підставі закону, а не експерименту. Чому людину випускають на дуже короткий період 7 днів, збільшуючи ризик її неповернення вчасно?», — написав Гетманцев.
Депутат наголосив, що над питанням виїзду військовозобов’язаних за кордон потрібно працювати, але робити це більш зважено.
Нагадаємо, що 28 серпня член Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа оголосив про тестування функції єВідрядження з 1 вересня.