Шмигаль на Празькому форумі: найважливішим завданням є демілітаризація та повернення повного контролю над ЗАЕС

Поділитися
Шмигаль на Празькому форумі: найважливішим завданням є демілітаризація та повернення повного контролю над ЗАЕС
Зменшення залежності від російських енергоресурсів є критично важливими кроками, які кожна країна Європи має зробити вже зараз.

На полях Європейського політичного співтовариства у Празі обговорили у широкому колі енергетичні виклики, повідомляє у своєму телеграм-каналі прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він перебуває у столиці Чехії на першому настановному саміті Європейського політичного співтовариства (European Political Community — EPC), який зібрав лідерів 44 держав. Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками форуму з відеозв'язку.

Ось як сформулював проблеми, які обговорював із європейськими лідерами глава українського уряду.

На сьогоднішній день найважливішим завданням є демілітаризація та повернення повного контролю України над Запорізькою АЕС. Нарощування військової присутності на станції, удари по ядерних об'єктах та викрадення персоналу станції – це всі злочини, за які росія має відповісти. Необхідно направити до ЗАЕС спеціальну місію ЄС та ООН, метою якої стане демілітаризація станції та 30-кілометрової зони навколо.

Маємо продовжувати санкційний тиск, особливо щодо російських енергоресурсів, доки Росія не виведе свої війська за межі міжнародно визнаних кордонів України та не заплатить за всі свої злочини.

Зменшення залежності від російських енергоресурсів є критично важливими кроками, які кожна країна Європи має зробити вже зараз. Україна може зробити внесок у енергетичну безпеку Європи, надавши свої підземні сховища газу. Крім того, за наявності повного контролю над ЗАЕС Україна здатна постачати великі обсяги електроенергії до Європи.

Україна також має значний потенціал щодо видобутку природного газу, водню та розвитку відновлюваних джерел енергії. Амбітна «зелена модель» може бути втілена в плані повоєнного відновлення та реалізована нашою державою за підтримки міжнародних партнерів. Відновлення енергетичного сектору України після нашої перемоги стане найпривабливішою сферою для інвестицій у будівництво та розвиток технологій.

Український прем'єр також повідомив, що "ключовими темами наших розмов із прем'єр-міністрами країн-партнерів були оборонна та фінансова допомога, енергетична безпека, підтримка вступу України до НАТО та ЄС.

7 жовтня відбудеться неформальна зустріч учасників форуму. На ній передбачається обговорити три найбільш актуальні та взаємопов'язані питання для всіх: війну Росії в Україні, енергетику та економічну ситуацію.

Саміт Європейського політичного співтовариства (European Political Community - EPC) проходить у Празі з 6 по 7 жовтня. Якогось чіткого порядку денного не передбачається, проте тематика дискусій стосується вторгнення Росії в Україну, енергетичних проблем, а також проблеми з нелегальною міграцією.

У роботі саміту у Празі беруть участь лідери 44 держав. Крім 27 країн ЄС, це також Велика Британія, Туреччина, Україна, країни Західних Балкан, Вірменія та Азербайджан та низка інших країн. Росія та Білорусь на зустріч не запрошені.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі