В умовах збройного протистояння залишається загроза життю дітей, а частина навчальних закладів взагалі зруйнована. Такі головні тези озвучив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг на брифінгу у Києві, повідомляє УНІАН.
"Кількість дітей, які відвідують школи, дуже сильно зменшилась порівняно з даними минулого року, особливо у тих районах, які знаходяться біля лінії зіткнення, там де спостерігаються сильні обстріли", - відмітив Хуг.
Після відвідування кількох шкіл по обидві сторони лінії зіткнення, представник ОБСЄ відмітив той факт, що загроза життю і здоров'ю дітей зберігається, адже велика кількість снарядів на лінії протистояння не розірвалася.
Крім цього Хуг зазначив, що школярі перебувають у стресовому стані через "збільшення мілітаризації їхнього щоденного життя". Представники місії на власні очі бачили озброєних людей, які патрулювали дитячий майданчик у Горлівці, яка знаходиться під контролем так званої "ДНР".
При цьому спостерігач навів конкретні приклади у підтвердження своїх слів. Так, в підконтрольному уряду України Золотому директор школи №14 сказав, що на даний момент лише 12 учнів зараз навчаються, тоді як до збройного конфлікту було 65 учнів. А у Куйбишевському районі Донецька спостерігачі зустрілися із заступником голови так званої "районної адміністрації", який повідомив, що три із сімнадцяти шкіл не працюють через те, що були зруйновані в ході бойових дій.
Однак існує загроза не лише безпосередньо життю і здоров'ю школярів. В деяких районах, які знаходяться під контролем так званих "ДНР" та "ЛНР", спостерігачам сказали, що підручники постачаються з Російської Федерації. Також на окупованих територіях йде зміна мови викладання із української на російську.
Нагадаємо, що нещодавно ватажком незаконної організації "ДНР" Олександром Захарченком була озвучена інформація про те, що більше ніж 60% підручників, які видадуть школярам на окупованій території Донецької області, були завезені з Росії. При цьому він висловив подяку РФ за надану їм допомогу.