Шкільна освіта у Німеччині: що треба знати українцям

Поділитися
Шкільна освіта у Німеччині: що треба знати українцям © unsplash/vmelnyk
Формат навчання залежить від федеральної землі.  

Через війну, яку розпочала Росія, українці вимушені були покинути свої домівки. Багато наших співвітчизників знайшли тимчасовий притулок у Німеччині.  Як повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, тільки в берлінських школах зареєстровано 4 тисячі українських дітей, і взимку їх кількість може збільшитись.

Основні відомості про шкільну освіту у Німеччині для українців

Усі діти віком старше 6 років, які перебувають у Німеччині, зобов'язані ходити до школи, бо згідно з  Конвенцією ООН про права дитини, кожна дитина має право на доступ до освіти та шкільних занять, повідомляє WDR.

 Шкільний обов'язок для дітей та підлітків з України починає діяти тоді, коли вони отримують посвідку на проживання. Посвідку українцям видають місцеві міграційні органи (Ausländerbehörden). Після узгодження з місцевим управлінням шкільної освіти (Schulamt) та самою навчальною установою діти можуть розпочати навчання і до отримання посвідки.

Координаційним пунктом для тих, хто прибуває з України, є місцеве управління шкільної освіти (Schulamt). Там сім'ям надають консультації, які саме школи підходять для конкретної дитини чи підлітка. Консультують переважно вчителі.

Навчання в усіх державних школах Німеччини безкоштовне.

 Що робити, якщо дитина не знає німецької

Для дітей та підлітків, які зовсім не знають німецьку або знають її погано, у школах організована мовна підтримка. Учні відвідуватимуть так звані «підготовчі класи», і в залежності від федеральної землі - також «вітальні» або «перехідні» класи.

Як саме українські школярі будуть інтегруватися у навчальний процес, також залежить від нормативних актів у федеральній землі та можливостей школи. Наразі більшість учнів навчаються у звичайних класах. Дехто відвідує  винятково інтеграційні або так звані «вітальні класи» (Willkommensklassen). У деяких школах є й поєднання останнього типу класів зі звичайними.

 Також є федеральні землі, де беруть на роботу українських вчителів та готують уроки українською.

Матеріальна допомога українським школярам

Українці, що приїхали у Німеччину в зв’язку з війною, мають право на фінансову допомогу з безробіття (ALG II). Батькам школярів, які отримують цю допомогу, центр зайнятості (Jobcenter) додатково сплачує 156 євро на рік, щоб вони мали змогу зібрати дітей до школи.

Для цього достатньо лише надати довідку зі школи. Гроші виплачують у лютому й серпні.

Центр зайнятості також може покривати витрати на репетиторські послуги, спортивний інвентар, музичні інструменти, проїзні на громадський транспорт та шкільні екскурсії. У багатьох школах учні можуть отримувати безкоштовні підручники.

Також у багатьох школах є обіди для учнів. Українці можуть звернутися до центру зайнятості за субсидією на сплату шкільних обідів.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі