Більше 42 тисяч українських біженців, що мусили залишити свої домівки через військову агрессію РФ, знайшли тимчасовий притулок у Естонії. Тому багато українських дітей почнуть новий навчальний рік у цій країні.
Особливості шкільної освіти у Естонії для українців
Право кожної дитини навчатися гарантується Конституцією Естонської Республіки, відповідно до якої кожен має право на освіту, повідомляє Освіта.ua
Навчання в Естонії є обов’язковим для усіх дітей шкільного віку (з 7 років) у межах, передбачених законодавством. Дитина шкільного віку з іноземним громадянством також зобов’язана відвідувати школу.
Естонія надає можливість українським дітям та підліткам продовжити навчання на основі короткострокового (якщо дитина не залишиться у країні на довгий час) або довгострокового навчального плану (інтеграція дитини до звичайного навчання).
Вся освіта для українських дітей в Естонії є безкоштовною, які і навчання на мовних курсах.
Українські діти та підлітки можуть здобувати в Естонії:
- основну освіту для дітей шкільного віку (7–17 років) в загальноосвітніх школах;
- середню, професійно-технічну та вищу освіту в середніх школах, професійно-технічних училищах, закладах вищої освіти прикладних наук та університетах.
Крім того у Естонії діє декілька недільних українських шкіл.
Діти з 7 років можуть навчатися та займатися хобі в школах за інтересами, загальноосвітніх школах та відкритих молодіжних центрах.
Здобуття середньої освіти не обов’язкове. Загальну середню освіту можна здобувати у старших класах гімназії або в закладі професійно-технічної освіти разом із професією.
Здобути загальну освіту можна також у нестаціонарній формі, у зручному для учня темпі, але у такому випадку частка самостійної підготовки буде значно більшою.
Така форма навчання можлива у:
- Хаапсалуському центрі професійно-технічної освіти;
- Раквереській професійно-технічній школі;
- Вирумааському центрі професійно-технічної освіти;
- Кехтнаському центрі професійно-технічної освіти;
- Ярвамааському центрі професійно-технічної освіти.
Щоб отримати консультацію, в яких закладах професійно-технічної освіти можна продовжити здобувати освіту, розпочату в Україні, треба скористатися телефоном для довідок: 15-501.
Як відправити дитину до школи в Естонії
Батьки повинні подати письмову заяву до органу місцевого самоврядування, після чого його співробітники якнайшвидше шукають місце для дитини у школі.
Вони зв’язуються з батьками та разом із ними знаходять найбільш прийнятний формат для навчання дитини й розробляють план навчання.