Що буде з опалювальним сезоном у постраждалих містах – думка експерта

Поділитися
Що буде з опалювальним сезоном у постраждалих містах – думка експерта © infoindustria.com.ua
В окремих населених пунктах він може не розпочатись.

Наступний опалювальний сезон обіцяє бути найскладнішим за останні десятиліття. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд разом із обласною, місцевою владою та громадами готується до «всіх можливих сценаріїв» під час опалювального сезону 2022-2023, але у громадян майбутня зима викликає закономірні побоювання.

До чого готуватись усім жителям України

Генеральний директор Danfoss Україна Андрій Берестян вважає, що зі складнощами зіткнуться всі, пише «НВ Бізнес».

"У регіонах, де війна не пройшлася жорстко, де інфраструктура не дуже покалічена, головним буде питання достатності пального", - зазначає він.

У такому разі ситуацію може врятувати зниження температури в приміщеннях. Як зазначає експерт, зниження температури в житлових будинках Києва на 4 градуси дозволить заощадити приблизно 25% газу.

Що буде з опалювальним сезоном у містах, які сильно постраждали від війни

Складніше буде у містах, де серйозно постраждала інфраструктура.

«У Кременчуці 40% тепла постачалося з Кременчуцької ТЕЦ. Вона розбомблена вщент. Електричну генерацію замінять на інші джерела. А ось що робити з теплом — це велике питання, відповіді на яке поки що немає», — наголосив Андрій Берестян.

За його словами, вирішити проблему можуть модульні котельні чи теплові насоси великої потужності. Але на виробництво такого обладнання потрібно 4-6 місяців, а часу немає.

В окремих містах, зокрема в Охтирці, на думку експерта, опалювального сезону може не бути взагалі. Їх жителі мають евакуюватися, а решті доведеться опалювати будинки електроенергією.

«Зима буде важкою, але важливо, щоб система не розмерзлася і щоб вдалося зберегти централізоване теплопостачання для відновлення у наступному році», – додав Андрій Берестян.

Де знайти кошти на відновлення системи опалення

Андрій Берестян нагадав, що Світовий банк планує передати Україні 0,5 мільярди євро на підготовку до зими. Ще 1,09 мільярда євро ми отримаємо від Європейського Інвестиційного Банку.

«Ми очікуємо, що ці 1,6 мільярди євро підуть на технології, на підготовку будівель. Тут уже критичні не так гроші, як час», — резюмував експерт.

Раніше ми писали поради фахівців, які допоможуть підготувати свій будинок до зими.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі