"Найбільше енергії було направлено в бік нашої країни, і таким чином землетрус відчувався практично на всій її території. Тобто найбільше землетрус відчувався, звичайно, на південному заході Одеської області, ну а далі – все менше і менше. Але навіть докотилися хвилі до Києва", - розповів він в ефірі телеканалу "112 Україна".
Сейсмолог зазначив, що жителі Києва могли відчути землетрус через коливання різних предметів, при цьому особливо сильно - на високих поверхах. "Але оскільки київські висотки розраховані на сейсмічні впливи, то очевидно небезпеки не було", - сказав він.
За словами Кендзьори, таких зон як Вранча є всього три. Регулярно землетруси відбуваються в районі островів Фіджі і гір Гиндикуш.
Як повідомлялося, землетрус магнітудою 5,6 відбувся 24 вересня о 2:11:20 за київським часом у Румунії. Землетрус відчувався в сусідніх країнах: Молдові і Україні - аж до Києва. Мешканці столиці у соціальних мережах повідомляють, що у них в квартирах дзвенів посуд і гойдалися деякі предмети.
Раніше в коментарі DT.UA сейсмолог, заступник директора Інституту геофізики ім.Суботіна НАН України Олександр Кендзера зазначав, що в Румунії дійсно часто відбуваються землетруси, які відчуваються в Україні. "Таке спостерігається при сильних подкорових землетрусах зони Вранча (Румунія) з магнітудами більше 7,0. Останні землетруси, які відчувалися населенням майже всієї України, відбулися в 1977, 1986 і 1990 роках", - нагадав він.