Парламент Литви 6 червня проголосував за рішення про визнання геноцидом насильницької депортації кримськотатарського народу з Криму 18 травня 1944 року. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці в Facebook.
З присутніх на засіданні 79-ти депутатів парламенту 77 проголосували за ухвалення цього рішення.
"Не було жодного голосу "проти". Дякуємо литовському народу і литовським політикам", – йдеться в повідомленні.
МЗС України і Меджліс закликали ООН та інші міжнародні організації визнати депортацію кримських татар у 1944 році геноцидом.
В 1944 році з 18 по 20 травня за наказом Йосипа Сталіна понад 190 тисяч кримських татар депортували з їхньої історичної батьківщини у віддалені регіони СРСР - від північного Приуралля до республік Середньої Азії. Депортацію з метою етнічної чистки, яка порушує права людини, здійснювали відомства держбезпеки Радянського Союзу і таємна поліція СРСР.
Раніше депортацію кримських татар визнав Сейм Латвії.
Зазначимо, що з початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їх проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками в їх будинку, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими звинуваченнями у нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що ніяких поліпшень за останні місяці на окупованому півострові не сталося. Детальніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".