Сергія Курченка оголошено у міжнародний розшук

Доповнено
Поділитися
Сергія Курченка оголошено у міжнародний розшук Сергій Курченко © Володимира ЧОПЕНКО
Як відомо, компанії групи ВЕТЕК, президентом якої є Сергій Курченко, викуповували практично весь обсяг скрапленого газу на аукціонах держкомпанії "Укргазвидобування" кілька років поспіль. Газ купували за пільговими цінами як для населення, тоді як ринкова ціна була в декілька разів вищою.

Бізнесмена і голову наглядової ради групи "ВЕТЕК" Сергія Курченка оголошена в міжнародний розшук, заявляють у Генеральній прокуратурі України

"Прокуратура оголосила підозру голові Наглядової ради фірми "ВЕТЕК" Курченку, якого оголошено в міжнародний розшук", - сказав начальник Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Олексій Денисюк на брифінгу у середу в Києві.

Він також нагадав, що Генпрокуратура за результатами проведених перевірок у березні розпочала кримінальне провадження стосовно службових осіб держпідприємств - виробників скрапленого газу: ВАТ "Укргазвидобування", Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укрнафта", "які під виглядом реалізації газу для потреб населення умисно завищували обсяги реальних потреб у цьому". "Створений таким чином надлишок скрапленого газу реалізували комерційним структурам, які згодом реалізовували його на автозаправках", - зазначив Денисюк.

При цьому, за його словами, сума завданих таким чином збитків становить понад 1 млрд грн.

Як відомо, компанії групи ВЕТЕК, президентом якої є Сергій Курченко, викуповували практично весь обсяг скрапленого газу на аукціонах держкомпанії "Укргазвидобування" кілька років поспіль. Газ купували за пільговими цінами як для населення, тоді як ринкова ціна була в декілька разів вищою. В минулому році прибуток фірм ВЕТЕК на державних аукціонах зі скрапленого газу склав 1,5 млрд грн.

У 2013 році менеджмент державної "Укргазвидобування" спробував витіснити їх, піднявши ціну за відвантаження газу у 50 разів - до 3500 грн за тонну. Після цього на кілька місяців продавцем газу стала "Західна нафтогазова компанія", близька до Юрія Борисова, який вже в січні цього року був звільнений з посади керівника "Укргазвидобування".

Після цього фірми ВЕТЕК знову отримали доступ до аукціонів "Укргазвидобування" і в січні-грудні придбали не менше 25 тис. тонн скрапленого газу за пільговою ціною, уп'ятеро нижче ринкової. Прибуток на цьому об'ємі газу мав скласти не менше 130 млн грн.

Окрім того, серія розслідувань, проведених тижневиком "Дзеркало тижня. Україна", показала, що основною причиною недодержки паливних акцизів в Україні були поставки імпортних нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів компаній "Зовнітрансгаз", ПП "Фірма "Армада-Плюс" та ДП "Петрол-Форвардінг", розташованих у Кіровоградській, Одеській та низці інших областей України.

Ці нафтопродукти оформляли як транзитні або реекспортні (тобто без сплати акцизу і ПДВ), хоча потім реалізовували на внутрішньому ринку через компанію "Газ Україна-2020", що входить до неформальної групи компаній ВЕТЕК Сергія Курченка. "Газ Україна-2020" купувала нафтопродукти через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не була імпортером даних нафтопродуктів. !zn

Читайте також:

МВС порушило кримінальну справу проти компанії Сергія Курченка ВЕТЕК

Заарештовано 60 тисяч тонн нафтопродуктів в рамках перевірки компаній Курченка

Курченко вивів із "Брокбізнесбанку" 650 млн через фіктивну фірму, яку МВС вже "трусило" за тендер

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі