Сергій Клюєв підозрюється в бюджетних махінаціях на понад 200 млн гривень – депутат

Поділитися
Сергій Клюєв підозрюється в бюджетних махінаціях на понад 200 млн гривень – депутат Клюєв підозрюються у скоєнні заволодіння чужим майном шляхом обману
Клюєви організували проведення фіктивних фінансових операцій.

Депутат від "Блоку Петра Порошенко" Сергій Лещенко отримав подання генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності "регіонала" Сергія Клюєва.

"В основі документа лежить моє журналістське розслідування, написане за часів Януковича", - написав Лещенко у своєму блог.

Депутат пише, що перша частина подання щодо махінацій Клюєвих при придбанні "Заводу напівпровідників". Так, у 2007 році було прийнято рішення Фондом державного майна про приватизацію "Заводу напівпровідників".

На початку червня 2007 року відбулася чергова зустріч Сергія Клюєва з колишнім регіоналом" Геннадієм Коганом, де він пообіцяв повністю профінансувати акції "Заводу напівпровідників". Через кілька днів компанія "Силікон" подала заяву до Фонду держмайна про участь у приватизації підприємства, і 15 червня вони придбали підприємство за 204 млн 960 тисяч гривень.

Далі, на думку слідства, брати Клюєви "організували проведення фіктивних фінансових операцій" і переконали Когана придбати цінні папери підприємств Клюєва "для забезпечення умов передачі останньому і його діловим партнерам 50 відсотків" Заводу напівпровідників ".

Але, в підсумку, Клюєви через фірму "Сі-Інвест" заволоділи 99 % "Заводу напівпровідників". Згодом, у жовтні 2008 року, "з метою приховування слідів злочинів і дійсного власника", Клюєви перевели 74,99 % на відому нам австрійську компанію братів "Activ Solar".

"Таким чином, Клюєв С. П., який діяв за попередньою змовою з Клюєвим А. П. підозрюється у скоєнні заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) в особливо великих розмірах, тобто у скоєнні злочину, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодека Україна ", - сказано в поданні генпрокурора.

Зокрема, заводу було відкрито кредитну лінію на 200 мільйонів євро в 2009-2010 роках.

У той же час була проблема з тим, що в Держагентствах "були фактично відсутніми бюджетні кошти", які могли б надаватися як державна підтримка. "Відсутність коштів не давала можливості Клюєву С. П. і Клюєву А. П. реалізувати свій злочинний умисел на заволодіння бюджетними коштами під приводом надання" Заводу напівпровідників "компенсації", - пише Лещенко.

Але присутність на державних посадах дозволила Клюєвим знайти ці гроші. "Клюєв А. П., зловживаючи своїм службовим становищем у власних інтересах та в інтересах Клюєва С. П., забезпечило прийняття постанови Кабінету міністрів від 11 жовтня 2010 N949, за яким незаконно здійснено бюджетних призначень на 250 мільйонів гривень", - йдеться у поданні ГПУ.

У четвер, 14 травня, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що Сергій Клюєв пропонував за свій імунітет 50 млн доларів.

Напередодні генпрокурор Віктор Шокін заявив, що ГПУ направила до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі