"В цілому до Печерського і Шевченківського управління поліція Києва доставила 111 осіб. Посвідчення УБД мали 15 з них, ще двоє заявили про це усно, але не надали жодного документа на підтвердження цього. Посвідчення "інвалід війни" мали ще двоє затриманих... Серед усіх затриманих УБС семеро - раніше служили в батальйоні НГУ "Донбас", - написав Шевченко на своїй сторінці в Facebook.
Також він додав, що були складені адміністративні матеріали на чотирьох жінок, серед яких не було учасниць бойових дій.
"Одному чоловікові, учаснику бойових дій, раніше було оголошено про підозру за ст. 296 Кримінального кодексу (хуліганство) за події під будівлею Верховної Ради 27 лютого 2018 року, ще вони учасник бойових дій перебував у розшуку Святошинським управлінням поліції за ст. 309 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) з 29 травня 2015 року", - додав Шевченко.
Речник МВС заявив, що посвідчення "Учасник бойових дій" "не є індульгенцією на порушення закону".
У суботу вранці, 3 березня, між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички під час знесення наметового містечка біля Верховної Ради. Як розповів начальник поліції Києва Андрій Крищенко, поліція отримала рішення суду про дозвіл на проведення слідчих дій під Радою.
Як заявили в поліції, активісти не корилися вимогам поліцейських і нанесли їм тілесні ушкодження. Крім того, у Нацполіції повідомили про те, що в наметовому містечку вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" та 5 димових мін. Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.
Пізніше всіх затриманих відпустили.
Повідомлялося, що в прокуратурі Києва зареєстрували два кримінальних виробництва щодо розгону наметового містечка в суботу, 3 березня, розслідування по обох виробництвам доручено Службі безпеки України.
Раніше також повідомлялося, щошість українських політичних партій зробили спільну заяву з приводу подій 3 березня під Верховною Радою. Дії влади вважають беззаконними і злочинними.