Як він відчуває свою країну? Які має цілі? Чому ця людина витримала те, що ламало інших? Що він тепер знає про людей і чому не хоче згадувати минулого? Чи знайде в собі сили підкорити атомну енергію, яка вирує всередині? І для якого, власне, майбутнього? На ці та інші питання кінорежисер, громадський діяч, в'язень Кремля 2014-19 рр. Олег Сенцов відповів в першій частині свого інтерв'ю ZN.ua
"Я хотів створити громадську організацію і займатися правозахисною діяльністю також, - розповідає Олег Сенцов. - Уже все було готове: приміщення, люди, фінансування. Але потім я зрозумів, що поспішаю. І я поставив усі процеси на паузу. Може, на півроку, може, на рік. Потрібен час, аби зрозуміти, як правильно це глобально робити. Тому поки що я працюю в режимі ГО без ГО. Продовжую своє активне громадське соціальне життя - зустрічі, спілкування... писати пости у Фейсбуці.
"Насправді я завжди жив у такому ритмі, - говорить Сенцов, відповідаючи на запитання журналіста про те, наскільки йому комфорнта роль громадського діяча. - Коли займався кіно та іншими проектами, мене місяцями накривала робота. Невелика перерва, відпочив і знову включаєшся. Три місяці Майдану теж, - телефон не відривався від вуха. Потім приїхав у Крим і розпочав з нуля. Я постійно їздив, переміщувався. У мене була купа контактів. І в цьому дикому ритмі я жив, доки мене не заарештували. Тож зараз нормальна для мене історія".
"Але крім суспільного життя й кіно, є ще якісь особисті побутові моменти, яких за мене ніхто не зробить, - уточнює Сенцов. - Є моя родина, діти, і їм треба приділяти час. П'ять років не бачилися. Але я не розриваюся, у мене все чітко організовано. Однак я сподіваюся, що рано чи пізно ажіотаж навколо мене спаде і я почну спокійно робити те, що хочу сам.
А поки що справді нагрітий ритм. Смикають. Я звик на чомусь одному зосереджуватися, не розпорошуватися. Тому на десять пропозицій я відповідаю дев'ять з половиною разів - "ні". Розумієте? Бо інакше мене ні на що не вистачить. Але я намагаюся зустрічатися з простими людьми. Ось зараз, через тиждень, у мене великий тур в Америку й Канаду. Дорогою заїдемо в Давос. До кінця року всі мої зустрічі й поїздки розписані".
"У незнайомих ситуаціях я завжди намагаюся діяти за принципом англійського парку. Засіваю газон і дивлюся, де люди ходитимуть. У новій темі дуже корисний підхід. Щоб зрозуміти, як ситуація розвивається, і потім, виходячи з цього, створювати власні правила", - завершив громадській діяч.
Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Олег Сенцов. Я не живу минулим".
Повну відеоверсію інтерв'ю дивіться тут