Український кінорежисер і колишній політв'язень Олег Сенцов повідомив про наміри створити громадську правозахисну організацію. Режисер уточнив, що з назвою майбутньої організації він ще не визначився, однак не виключив, фінансувати діяльність організації буде благодійний фонд його імені.
"Сьогодні я прийняв рішення про створення громадської організації. Буду займатися досить широким спектром суспільної праці, правозахисної. Можливо, буде створено окремий фонд для фінансування організації. Може, я навіть назву його своїм ім'ям, щоб під своє ім'я брати гроші", - заявив Сенцов після вручення йому премії Ukrainian ID Awards у Києві в понеділок, 21 жовтня.
Колишній в'язень Кремля наголосив, що поки що не має наміру зханиматься політикою.
"Я вже не раз заявляв, що про політичну кар'єру ... питання не вирішене. З громадською діяльністю - вирішено", - пояснив Сенцов.
Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.
7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.
Детальніше про обмін читайте в матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".