Адвокат колишнього бранця Кремля кримськотатарського активіста Едема Бекірова Олексій Ладін заявив про те, що за сукупністю порушень з боку російських силовиків у рамках справи його підзахисного, є підстави для подачі трьох окремих скарг у Європейський суд з прав людини, передає "Крим.Реалії".
"Перш за все – необґрунтоване взяття під варту і тривале утримання в слідчому ізоляторі. Це є підставою для самостійної скарги", - зазначив Ладін.
Ще однією причиною для позову в ЄСПЛ адвокат назвав результат кримінального переслідування Бекірова, яке ще не завершилося.
"Також у Едема Бекірова непроцесуально вилучили зразки ДНК. В залежності від рішення компетентних органів Росії з цього моменту – чи буде порушено кримінальну справу проти співробітників правоохоронних органів – ред.) – можлива підстава ще для однієї скарги в ЄСПЛ", – додав Ладін.
Як повідомлялося, після повернення в Україну тяжкохворому Бекірову зробили складну операцію на серці, яка тривала п'ять годин.
7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.
Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. 11 з них були помилувані президентом, 19 – звільнені з-під варти напередодні обміну, двоє вже перебували на волі, один був переданий росіянам раніше. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.
Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".