"Починаючи з 2014 року, агітаторка розповсюджувала в інтернеті матеріали антиукраїнського характеру, пропагувала протистояння між українцями через політичні переконання, публічно закликала до порушення територіальної цілісності України. У серпні 2015 року, виїхавши на тимчасово окуповані території, а згодом і до РФ, вона у ЗМІ постійно закликала до зміни меж території або державного устрою України", - йдеться у повідомленні.
На початку грудня минулого року Преображенський суд Москви прийняв рішення про висилку українки на батьківщину та стягнення п'яти тисяч рублів штрафу.
У середу, 16 січня, пропагандистку повернули в Україну через контрольний пункт пропуску "Нехотєєвка" у Бєлгородській області, при цьому вона намагалася знову в'їхати в Росію, написавши заяву на надання політичного притулку.
Українські правоохоронці розшукували пропагандистку з 14 грудня минулого року, 15 грудня Галицький районний суд Львова дав дозвіл на її затримання з метою приводу для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу – тримання під вартою.
Затриманій інкримінована ч. 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. Їй загрожує від трьох до п'яти років обмеження або позбавлення волі.
У Росії на пропагандистку було заведено справу за ч. 3.1 ст. 18.8 КпАП РФ (порушення іноземним громадянином або особою без громадянства правил в'їзду в РФ або режиму перебування в Росії).
За словами адвоката Бойко Галини Перфільєвої, після видворення з РФ суд Харкова відправив її підзахисну під арешт.
"Коли ми з нею говорили востаннє, її везли в суд Харкова для обрання запобіжного заходу. На даний момент суд заарештував її, після чого мою довірительку буде відправлено у СІЗО Львова", - цитує Перфільєву "ТАСС".
Минулого року Служба безпеки України відкрила 165 кримінальних проваджень за статтею "державна зрада", а також десять кримінальних проваджень за статтею "шпигунство", в яких чотирьом особам оголошено підозру.
Загалом за чотири роки агресії РФ проти України СБУ розслідувала 443 кримінальні провадження про державну зраду щодо 218 осіб та 35 проваджень щодо 13 підозрюваних у шпигунстві.