Анонімного терориста, який систематично повідомляв про мінування державних установ і об'єктів критичної інфраструктури в Україні та за кордоном співробітники Служби безпеки затримали за місцем проживання в Запоріжжі, повідомляє прес-служба СБУ.
Слідчі встановили, житель Запоріжжя створив в одній із заборонених в Україні соціальних мереж групу, в якій за гроші брав «замовлення» на псевдомінування різних об'єктів.
Він регулярно надсилав на електронні поштові скриньки СБУ і Нацполіціі листи з погрозами про нібито закладки вибухівки в загальноосвітніх школах, вищих навчальних закладах, атомних станціях, вокзалах і в місцях масового перебування людей.
У поліції перевіряють інформацію про те, що терорист встиг надіслати більше 200 повідомлень про мінування.
Під час обшуків у нього вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.
"В рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, вчинене повторно) Кримінального кодексу України зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні злочину і обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту", - йдеться в повідомленні.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.
Восени 2020 Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який пропонує посилити відповідальність за неправдиві повідомлення про мінування. Законопроект пропонує встановити в якості додаткового покарання у вигляді конфіскації майна (або без такої) за вчинення злочину, за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності.
Також законопроект передбачає посилену кримінальну відповідальність за такі вчинки, якщо об'єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об'єкти інфраструктури або об'єкти або споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади або установи охорони здоров'я, або установи освіти. Пропонується встановити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох (до восьми років з конфіскацією майна або без такої).