Служба безпеки України повідомила про затримання жінки з Чернівців, яка на замовлення російських спецслужб планувала підірвати в Одесі вантажівку з високовартісним обладнанням для обʼєкта теплопостачання. Вона самостійно виготовила вибухівку та заклала її під фуру, йдеться у повідомленні СБУ.
"За інструкціями ворога фігурантка поїхала до Одеси, оселилася в орендованій квартирі, виготовила СВП та заховала його у металевий бідон. Невдовзі зловмисниця прибула на місце запланованого теракту і після закладки бомби намагалася її віддалено активувати", — повідомили правоохоронці.
Вказується, що завербували жінку через Телеграм. Співробітники спецслужби спрацювали на випередження, завчасно деактивувавши вибухівку та затримавши агентку. У неї провели обшуки та знайшли докази роботи на РФ, зокрема компоненти для вибухівки.
Зараз їй повідомили про підозру за статтею про закінчений замах на вчинення терористичного акту (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258 КК України). Жінка перебуває під вартою без права застави, їй загрожує до 12 років вʼязниці з конфіскацією.
Раніше СБУ повідомляла, що зірвала плани росіян влаштувати теракт у центрі Рівного. Повідомлялось, що виконавця спіймали буквально на гарячому, коли він заклав саморобну бомбу біля кав’ярні у центральному парку міста.
