"У грудні 2016 року відбулися атаки проти державної фінансової системи України, зокрема, Держказначейства, НБУ, Міністерства фінансів, а також низки державних підприємств. У цей час ми виявили новий механізм дистанційного управління вірусами, це клас APT-вірусів, які безпосередньо розробляються саме для того, щоб вражати об'єкти критичної інфраструктури", - сказав Ткачук на брифінгу.
Він зазначив, що це не ті шкідливі програмні коди, з якими можна зіткнутися в широкому використанні, і якими заражаються комп'ютери звичайних користувачів. "Мова йде про віруси, на розробку яких витрачаються великі ресурси, щоб заражати системи об'єктів критичної інфраструктури", - пояснив Ткачук.
Представник СБУ зазначив, що цьому механізму надана умовна назва TeleBots. "Шкідливий код ми детально проаналізували і можемо сказати про те, що існують ознаки того, що цей програмний код розроблявся тими ж спеціалістами, які причетні до розробки класу вірусів, що входять в таку сім'ю Black Energy. Як ви знаєте, раніше, в 2016 році вірусом класу Black Energy були заражені деякі обленерго та інші об'єкти енергетичної інфраструктури", - розповів він.
Як повідомлялося, в результаті кібератак на сайти Міністерства фінансів України та Державного казначейства, проведених в грудні цього року, відомства втратили три терабайти інформації.