Служба безпеки встановила нові факти постачання бойовикам ОРДЛО зброї та боєприпасів з території Росії, йдеться у повідомленні пресслужби СБУ. Зокрема, було вилучено реактивні вогнемети «Шмель», вибуховий комплекс «Охота» та протипіхотні міни, які заборонені Оттавською конвенцією 1997 року.
«За даними слідства, у лютому минулого року, через застосування бойовиками забороненої зброї, загинув мешканець селища Хутір Вільний Сєвєродонецького району Луганської області. Він підірвався на протипіхотній осколковій міні натяжної дії ПОМ-2 на території власного подвір’я», – зазначили в СБУ.
Правоохоронці також задокументували використання окупантами проти українських військових на Донбасі сучасного російського озброєння. Серед ідентифікованих зразків – ручний багаторазовий мультикаліберний багатофункціональний гранатомет РПГ-32 «Баркас». У Луганській області співробітники української спецслужби виявили елементи реактивної гранати «Занос», російського виробництва. Вказано, такі гранати проросійські бойовики застосовували під час обстрілів українських позицій в районі міста Попасна.
«Вилучені зразки російського озброєння долучено до матеріалів кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України», – додали в СБУ.
Триває розслідування та документування нових фактів протиправної діяльності. Вирішується питання про передачу зібраних доказів незаконної діяльності до міжнародних судових інстанцій для притягнення до відповідальності осіб, причетних до воєнних злочинів проти України.
Восени генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомляла, що Міжнародний кримінальний суд може взяти до розгляду 24 справи, пов'язаних з окупацією Криму і Донбасу. Також очільниця ОГП заявляла: «Україна на сьогодні в декількох міжнародних судах - Міжнародний кримінальний суд, а також в Гаазі є Міжнародний суд ООН, суд справедливості, і у нас ще є Страсбурзький суд з прав людини. У Страсбурзькому суді у нас чотири справи, дві справи - в суді справедливості. Тут ще ми не зайшли безпосередньо до суду. Це тільки етап, щоб зайти прокурорам в розслідування. Що ми тут будемо розслідувати? У нас 24 повідомлення - і Крим, і Донбас. Останнє, що ми дали - це дуже важливо, паради полонених».