Служба безпеки України продовжує проводити обшуки у приміщеннях УПЦ МП в Україні. Сьогодні під прицілом СБУ три області - Черкаська, Волинська та Херсонська. Пресслужба відомства перерахувала на своєму Telegram-каналі, де саме зараз тривають слідчі дії:
- Хрестовоздвиженський Чарторийський чоловічий монастир Волинської єпархії УПЦ (МП),
- Миколаївський Милецький чоловічий монастир Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП),
- Успенський собор Української православної церкви (м. Херсон),
- Управління Черкаської єпархії УПЦ,
- Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Черкаси),
- Недільна школа та бібліотека Черкаської єпархії УПЦ (м. Черкаси),
- Управління Умансько-Звенигородської єпархії (м. Умань),
- Георгіївський жіночий монастир (Уманський район),
- Храм Андрія Первозваного (м. Черкаси),
- Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир (Черкаський район),
- Красногірський Свято-Покровський жіночий монастир (Золотоніський район),
- релігійна громада Парафія святителя Софронія єпископа Іркутського (м. Черкаси),
- Канівський Успенський собор (м. Канів Черкаського району)
У СБУ наголошують, що обшуки проводяться у співпраці з Нацполіцією та Нацгвардією в рамках роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб у нашій державі.
"Враховуючи збройну агресію РФ, дані заходи проводяться у тому числі для унеможливлення використання релігійних громад як осередку "русского мира" та убезпечення населення від провокацій і терористичних актів, - пояснюють в СБУ. - За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень (у тому числі готельного типу) для виявлення осіб, які можливо причетні до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України та предметів, заборонених до обігу".
Нагадаємо, 1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО просить ВР заборонити роботу УПЦ МП в Україні. Він зазначив, що Уряд внесе відповідний законопроєкт на розгляд парламенту.
Тим часом в ГУР МО після низки обшуків в приміщеннях УПЦ, які й досі тривають по країні, заявили, що готові обмінювати колаборантів з московського патріархату на українських громадян, якщо це дозволить повернути їх додому. Там зазначили, що така процедура може проводитися за прикладом кейса Віктора Медведчука.