Сьогодні, 27 серпня, Служба безпеки України блокувала протиправну діяльність організованого злочинного угруповання, учасники якої створили фінансову "піраміду" для заволодіння коштами українців.
Про це повідомляє відомчий сайт СБУ.
Оперативники спецслужби встановили, що вкладниками фінансової "піраміди" стали понад 600 000 громадян. Орієнтовний обсяг коштів, привласнених і легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого і нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить понад $250 мільйонів.
Співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової афери причетні більше 20 чоловік, задіяно більше 100 підконтрольних юридичних осіб.
"За період функціонування піраміди, з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об'єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожен, коштовності, інше рухоме і нерухоме майно", - уточнюється в повідомленні.
У четвер в рамках кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків в Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, в тому числі оформлення на підконтрольні юридичні особи.
За результатами слідчих дій буде прийнято рішення щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 222, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, 21 серпня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру семи фігурантам справи про розкрадання комунального об'єднання "Київзеленбуд" майже 78 млн грн міського бюджету Києва.
Раніше троє одеситів створили мережу сайтів, де під пропозиціями інвестування в міжнародні компанії, обдурили понад сотні громадян. За такі дії зловмисникам загрожує до восьми років ув'язнення, повідомили в прес-службі МВС.
Встановлено, що фігуранти створили більше десятка веб-ресурсів, де пропонували громадянам отримувати пасивний дохід від інвестування в "перспективну" компанію.