Служба безпеки повідомила, що зафіксувала активізацію спецслужб РФ в українському інформаційному просторі. Для цього ворог залучив кишенькових пропагандистів, блогерів та "експертів".
"Ці особи створюють і поширюють антиукраїнський контент, який надалі здебільшого через ботоферми ворог намагається "розганяти" у соціальних мережах і підконтрольних ЗМІ", – зазначили у СБУ.
У спецслужбі пояснили, що серед тез, які використовує агресор:
- відпрацювання кремлівських наративів про війну в Україні;
- акценти, спрямовані на порушення територіальної цілісності та суверенітету України;
- інформкампанії проти військово-політичного керівництва;
- тези про "втрату суб’єктності" під час переговорів;
- розповсюдження занепадницьких настроїв, прикритих нібито нейтральними експертними оцінками.
СБУ наголосила, що вкиди та обговорення наративів Кремля в українському суспільстві – це частина стратегії ворога. За допомогою цього росіяни намагаються розхитати ситуацію в Україні, знизити рівень міжнародної підтримки, створити ілюзію протестних настроїв та спотворити інформацію про ситуацію на фронті.
Спецслужба нагадала, що подібні дії на користь ворога мають ознаки кримінальних порушень і підпадають під низку статтей Кримінального кодексу. Серед таких і державна зрада в умовах воєнного часу.
З 24 лютого 2022 року СБУ відкрила майже 2,5 тисячі справ щодо інтернет-агітаторів, які поширювали антиукраїнський контент. У рамках цих справ за різними статтями повідомила про підозру понад 1, 7 тисячі осіб. Сьогодні вже 800 вироків суду.
"Зокрема, серед цього масиву також і 162 кримінальні провадження, в яких оголошено про підозру 62 пропагандистам і медійникам. Із них 16 підозр — за ст. 111 ККУ (державна зрада). Судами винесено вже 10 обвинувальних вироків саме щодо пропагандистів-медійників", – додали у відомстві.
Пропаганда — це не просто неправда, а ретельно продумана система формування реальності. У сучасних війнах вона не менш важлива, ніж зброя. Але як і коли люди перестають відрізняти правду від фальшу? Про це в статті "Тотальна маніпуляція: як нас вилучають із реальності?" розмірковує професор, доктор філологічних наук Георгій Почепцов.