В СБУ заяили, що кошти з "Фонду оборони країни" у розмірі 40 млн грн були виведені на приватних осіб і дві фірми-банкрута. Про це повідомив перший заступник начальника ГУ із боротьби з корупцією та злочинністю СБУ Павло Демчина.
"Звичайно ж, "Фонд оборони країни" допомагав військовим, але частину коштів з його рахунків були виведені, зняті готівкою і привласнені. З 40 млн грн були виведені 25 млн грн на фізосіб, а решта - на дві фірми, які визнані банкрутами", - сказав він.
У свою чергу процесуальний прокурор ГПУ у справі Владислав Куценко пояснив, що спецоперація була розпочата в прискореному темпі, "оскільки вони почали знищувати докази", і в ГПУ та СБУ має підтвердження цьому. "Якщо б не затримали зараз, ви б побачили набагато менше доказів", - сказав слідчий.
Розслідування справи почали на підставі заяв потерпілих про їх викрадення та катування. В процесі почала надходити інформація про розкрадання коштів.
У ході обшуків вилучено 210 печаток, з них більше 100 - фіктивних фірм.
Нагадаємо, що ГПУ буде вимагати заарештувати Корбана, йому вже повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу.
Вранці в суботу, 31 жовтня,
СБУ і ГПУ провели масштабну операцію з ліквідації организованною злочинності в Дніпропетровську. У ній брали участь більше 500 співробітників СБУ і 50 - від ГПУ. В ході неї були проведені обшуки у членів партії "УКРОП".
Крім того, був затриманий Геннадій Корбан, представник "УКРОПу", як член злочинного угруповання, яке викрало благодійні кошти для бійців АТО в розмірі 40 млн грн, які пішли на придбання цінностей, дорогих речей, автомобілів".
В СБУ переконують, що в затриманні Корбана "немає ніякої політики".
Як стало відомо DT.UA, "угруповання Корбана" підозрюють не тільки у розкраданні коштів, але і у викраденні людей і заволодінням їх транспортними засобами.
Як писало раніше DT.UA, 20 вересня 2015 року відбулася закрита зустріч Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Бориса Ложкіна, Арсена Авакова, Олександра Турчинова і співвласника групи "Приват" Геннадія Боголюбова. На зустрічі полягали домовленості політичного та економічного характеру, серед питань порядку денного було і можливий арешт Геннадія Корбана, до якого в той момент влада була вже готова, але це питання було відкладено.
Проте, оскільки сторона "Привату" не виконала взяті на себе зобов'язання, затримання Корбана можна розглядати як нагадування Ігорю Коломойському про серйозність наслідків за недотримання домовленостей, досягнутих 20 вересня.