#SaveKyiv: КМДА запускає цифровий проєкт зі збереження пам’яток

Поділитися
#SaveKyiv: КМДА запускає цифровий проєкт зі збереження пам’яток
Охочих закликають долучитися до поширення інформації та документування даних про пошкодження важливих об'єктів Києва, культурна спадщина якого має тисячолітню історію. 

У КМДА анонсували запуск цифрового проєкту зі збереження пам’яток культури #SaveKyiv. Про це йдеться в телеграм-каналі відомства. 

«Якщо ви лідер громадської думки, представник культурно-туристичних організацій, медіа, фондів чи підприємств, які працюють над збереженням пам'яток — долучайтесь на туристично-культурному хабі Києва»,- окреслюють ідею проєкту в повідомленні і додають, що нині надважливо дати зрозуміти світовій спільноті історичне значення архітектури української столиці. 

Від усіх охочих долучитися до збереження важливих об'єктів культурної спадщини Золотоверхого (яка має тисячолітню історію) потрібні такі дані:

  • Як в Києві намагаються захистити від ушкоджень музеї, храми, пам'ятки архітектури;
  • Як ви особисто чи ваша організація допомагаєте зберегти пам'ятки;
  • Відео про пам’ятки столиці, розповіді від туристичних гідів та звернення знаменитостей до іноземних ЗМІ.

На спеціальній платформі Міністерства культури та інформполітики зареєстровано вже більше сотні випадків пошкодження об’єктів культурної спадщини. Лише в Києві вже пошкоджено:

  • Театр “Київська мала опера” (будівля 1900-02 рр.)
  • Колишня контора єврейського кладовища (будівля 1899 р.)
  • Церква святителя Іоасафа Білогородського (будівля 2007 р.)
  • Українська євангельська теологічна семінарія (будівля початку ХХІ ст.)

Матеріали, зібрані на платформі, можуть згодом використати як докази для кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення.

"Надсилайте відео та фото матеріали, а також будь-яку інформацію згідно з формою нижче. Щоб зафіксувати злочин, переходьте за посиланням", - закликають в Мінкульті.  

Раніше ми повідомляли про руйнування десятків храмів внаслідок дій російської армії. Це храми Православної Церкви України та УПЦ МП, протестантські молитовні будинки, ісламські мечеті та іудейські синагоги.

Постраждали старовинні будівлі другої половини ХІХ – початку ХХ століття, музеї та історико-архітектурні заповідники,  театри, бібліотеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі