Начальник СІЗО в російському Новочеркаську видав Надії Савченко для заповнення документи, необхідні для її екстрадиції в Україну. Про це повідомляє ТСН з посиланням на сестру української льотчиці – Віру Савченко.
"Вона зараз заповнює документи: заяву, біографічні дані та ін. Як сказав начальник в'язниці Калганов, вони необхідні для екстрадиції. Їй сказали, що ці документи за процедурою необхідно заповнити для екстрадиції. Будемо сподіватися, що це так", – сказала Віра Савченко, яка відвідала сестру в СІЗО.
Вона також зазначила, що Надія заповнює папери, однак побоюється, що ці документи можуть бути використані для її етапування, так як на початку процесу її вже обманювали із заповненням документів.
У свою чергу адвокат української льотчиці Надії Савченко Марк Фейгін не виключив, що для його підзахисної дійсно надійшли документи, необхідні для процедури передачі її на Батьківщину.
"Я ще 7 квітня взяв заяву у Надії Савченко про те, що вона згодна на передачу його для відбування покарання в Україну. За процедурою їй повинні були передати документи для заповнення", – сказав Фейгін в коментарі "Інтерфаксу".
При цьому адвокат зазначив, що процедура передачі Савченко займе кілька місяців.
"Це довший шлях, ніж помилування, яке може відбутися в один день, і ми наполягали саме на помилування", – сказав адвокат.
20 квітня Мін'юст РФ отримав запит від України про видачу Савченко. Тим не менш, терміни розгляду таких запитів не регламентовані міжнародним договором.
Раніше президент України Петро Порошенко повідомив про узгодження з президентом РФ Володимиром Путіним попереднього алгоритму звільнення Савченко.
Раніше адвокат Ілля Новіков заявив, що розглядає як єдиний варіант обміну Савченко на затриманих російських ГРУшников Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва. 18 квітня вони були засуджені українським судом до 14 років ув'язнення. При цьому вирок вступить в силу не раніше 25 травня.
Адвокат Марк Фейгін вважає, що Савченко може бути звільнена від відбування покарання в Росії у випадку помилування або передачі Україні в рамках Конвенції Ради Європи про передачу засуджених осіб 1983 року.