"Досудовим розслідуванням зібрані докази, які дають достатні підстави вважати, що колишній народний депутат як бенефіціар групи компаній "Креатив" в кінці 2013 - початку 2014 організував заволодіння коштами державного банку, АТ "Ощадбанк" в сумі 20 млн. доларів США, залучаючи до таких дій інших осіб, у тому числі службовців банківської установи", - повідомляє прес-служба САП.
Згідно з повідомленням САП, заволодіння коштами здійснене за попередньою змовою групою осіб під виглядом видачі кредиту, хоча достатнього забезпечення для його отримання в банк надано не було. Зазначені кошти після їх отримання на рахунок однієї з компаній групи "Креатив" відразу були легалізовані шляхом перерахування на рахунки іноземних компаній (у тому числі офшорних юрисдикцій) під виглядом на виконання контрактів з постачання тропічної олії. Надалі компаніями офшорних юрисдикцій за рахунок отриманих в якості кредиту коштів АТ "Ощадбанк" придбано активи в Одесі і на Чорноморському узбережжі, після чого їх корпоративні права були передані дітям екс-народного депутата.
САП відзначає, що майже рік тому Верховна Рада України не підтримала подання Генерального прокурора України про надання згоди на притягнення народного депутата України до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, рік тому суд взяв під варту сина народного депутата Станіслава Берьозкіна Максима, якого детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) підозрюють у причетності до заволодіння 20 мільйонами доларів АТ "Ощадбанк".
Як повідомлялося, НАБУ і САП всі кримінальні справи передають на розгляд в новостворений Вищий антикорупційний суд. Антикорупційні органи повинні передати в ВАКС 208 кримінальних справ.
5 вересня в Україні розпочав роботу Вищий антикорупційний суд, який повинен розглядати кримінальні провадження, що знаходяться у підслідності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикоррупционнной прокуратури.