САП: поліція незаконно зняла електронний браслет з Альперіна

Поділитися
САП: поліція незаконно зняла електронний браслет з Альперіна Адвокат Альперіна дорікнув прокуратурі за "забудькуватість" © Українська правда
Прокуратура наполягатиме на стягненні застави з підозрюваного та притягненні поліцейських до кримінальної відповідальності.

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі наполягають, що електронний браслет з одеського бізнесмена Вадима Альперіна, підозрюваного в організації масштабних контрабандних схем, зняли незаконно. У зв'язку з цим САП клопотатиме про стягнення з Альперіна 70 млн гривень застави, а також ініціює притягнення до кримінальної відповідальності поліцейських, які зняли браслет з підозрюваного.

Прокурор САП Роман Симків у коментарі "Українській правді" підкреслив, що жодних правових підстав для зняття браслета з Альперіна не було.

Він уточнив, що ухвала суду про обрання підозрюваному запобіжного заходу зобов'язує його носити браслет протягом 60 діб з моменту внесення застави, тобто до 2 лютого. Термін 25 січня, указаний там, стосувався лише запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Альперін був на засіданні в четвер, де йому було вручено копію ухвали судді, що передбачала, зокрема, обов'язок носити браслет. Якщо він дав згоду на зняття браслета, то він порушив цю постанову. Тому завтра САП і НАБУ вирішуватимуть два питання - реєстрація кримінального провадження щодо співробітників поліції Одеси і скерування до суду клопотання про стягнення з Альперіна застави в 70 млн гривень за зняття браслета", - заявив прокурор.

Симків також звернув увагу, що поліцейські не повідомили ні САП, ні НАБУ про те, що знімають електронний засіб стеження з підозрюваного, хоча й були зобов'язані зробити це.

Нагадаємо, 26 січня адвокат Андрій Федур повідомив, що з його клієнта Вадима Альперіна зняли електронний браслет у зв'язку із закінченням терміну постанови суду. За словами адвоката, прокуратура нібито "забула" передати у виконання винесену напередодні ухвалу суду про продовження покладених на підозрюваного процесуальних зобов'язань.

Як повідомлялося, 25 листопада 2019 року детективи НАБУ затримали 10 осіб за підозрою в організації масштабних контрабандних схем. Серед затриманих – начальник Кивеской митниці Сергій Тупальский і ще шестеро співробітників Державної митної служби. Організатором ОЗУ слідство вважає бізнесмена Вадима Альперіна. У 2017 році його заарештовували за спробу підкупу детектива НАБУ.

27 листопада Альперін прийшов на допит в САП, де його затримали детективи НАБУ.

ВАКС заарештував Альперіна з альтернативою 70 млн гривень застави. Вже 3 грудня після внесення цієї суми підозрюваний вийшов з СІЗО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі