Відповідаючи на питання ведучої на телеканалі ZIK, Давід Сакварелідзе дорікнув колишньому президенту тим, що він вважає безвіз досягненням.
"Ось сьогодні виступає Петро Олексійович. На його білбордах досі вказано "безвіз". Так, це хороший крок для держави. Але при такому зростанні економіки ми втратили кілька мільйонів людей, які зараз працюють у Польщі, Чехії, Туреччини і піднімають економіку інших держав. Тому паспорт з безвізом при вбитій економіці і бідності – це повинно бути соромно, і це треба прибрати з політичного дискурсу", – зазначив пан Сакварелідзе.
Зі сказаного Сакварелідзе можна винести, що безвіз для України - зло, оскільки веде до відтоку трудової сили, яка могла б бути змушена йти працювати за ті зарплати, які пропонують їй удома. А так люди їдуть за більш високими заробітками. Хоча як раз безвіз тут не при чому: працювати за кордоном можна лише за робочою візою.
Чи випливає зі слів колишнього заступника генпрокурора те, що слід обмежити вільний виїзд із країни в ім'я наповнення власного ринку праці, сказати важко, оскільки ніяких владних повноважень він не має. Але пробний камінь вже кинуто.
За два роки дії безвізу з країнами ЄС за кордоном побували три мільйони українців. Українці здійснили 42,6 млн поїздок в країни ЄС. 9,2 млн наших громадян перетнули кордон з біометричними паспортами, з них майже три мільйони українців направлялися без віз. Про це інформує урядовий портал.
За даними уряду, найбільше українців їхали в Польщу, Угорщину, Румунію і Словаччину. Ще один мільйон громадян скористалися авіаційним сполученням.
За другий рік безвізових поїздок зафіксовано 2,35 млн поїздок по безвізу. Це в 4,2 рази більше, ніж за перший рік. При цьому згідно з даними опитування компанії Research & Branding Group, більше половини українців ніколи не були за кордоном. На момент початку дії безвізового режиму (у червні 2017 року) за кордоном ніколи не було 69%, в лютому поточного року – 65%.
За даними опитування, основними цілями закордонних поїздок 48% українців є туристичні поїздки (15%), поїздки в гості до родичів і друзів (9%), на роботу/заробітки (9%) і у робочі відрядження (4%).