Вірогідність дефолту України оцінили майже на 50%

Поділитися
Вірогідність дефолту України оцінили майже на 50% Україна потрапила у Топ-10 країн, яким загрожує дефолт © РИА Новости
Україна посіла сьоме місце в рейтингу країн, яким загрожує дефолт. Його ймовірність протягом наступних 5 років аналітики оцінили в 44,25%.

Сумарна ймовірність дефолту України протягом наступних п'яти років зросла з 34,8% до 44,25%.

Такі дані наводить
міжнародна компанія S&P Capital IQ, яка входить в одну групу з рейтинговим агентством Standard & Poor's.

За даними S&P Capital IQ, Україна посіла сьоме місце в рейтингу найбільш ризикових країн світу. При цьому в попередньому дослідженні країна займала шосту позицію (зниження в рейтингу передбачає зниження ймовірності дефолту щодо інших країн).

Разом з цим, компанія відзначає загальне підвищення рівня ризику дефолту країн після заяви ФРС США в кінці травня про ймовірне скорочення програми "кількісного стимулювання" економіки, передає ТСН.

"Зазначена новина прискорила вихід інвесторів з "ризикових активів" (у число яких входять і українські єврооблігації), в результаті чого їх прибутковість різко зросла", - наголошується в дослідженні.

Нагадаємо, згідно з даними Держскарбниці, з початку 2013 року, по 15 липня держзапозичення склали 79,56 млрд грн (у тому числі внутрішні - 61,58 млрд грн) при плані на сім місяців 92,57 млрд грн.

Згідно середньострокової стратегії управління державним боргом на 2013-2015 рр.., Україна в поточному році планує збільшити державні запозичення на 31,7% - до 135,5 млрд грн з часткою внутрішніх у 68,6%.

Як писав DT.UA, за оцінками фахівців, в Україні середній рівень зовнішнього боргу - близько 30% ВВП.

При цьому залучені Україною позики відрізняються своєю короткостроковістю і високим рівнем процентних ставок, і обслуговування держборгу перевищує витрати з бюджету на освіту та охорону здоров'я, разом узяті.

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch погіршило прогноз рейтингів України зі "стабільного" до "негативного". Разом з погіршенням прогнозу агентство також підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента в національній та іноземній валюті В, а також короткострокові рейтинги В (наявність певних кредитних ризиків при обмеженому запасі міцності).

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вдруге в цьому році погіршив прогноз розвитку української економіки і тепер очікує її зниження на 0,5%. !zn

Читайте також:

Дефіцит держбюджету України зріс утричі

Поточна вартість зовнішніх запозичень для України знизиться, - експерт

МВФ знизив прогноз зростання економіки України до нуля

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 15
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Игорь
22 Липня 2013, 15:30
А чего еще остается ждать нам кроме дефолта, если руководство страны в ситуации катастрофического роста дефицита государственного бюджета - и президент и премьер-министр ушли в отпуск. Да и оппозиция не лучше, занимается только бессмысленной критикой власти не предложив своих идей для выхода из кризиса, вон коммуняки например уже давно предложили свою антикризисную программу.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Полина
22 Липня 2013, 18:05
Мало коммунякам предложить программу выхода из кризиса. Ведь кто ее будет реализовывать? Всю систему государства надо менять, что те позитивные предложения, которые вносятся не канули в лету.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі