Rzeczpospolita: Експеримент Зеленського в Генпрокуратурі і СБУ провалився

Поділитися
Rzeczpospolita: Експеримент Зеленського в Генпрокуратурі і СБУ провалився © СБУ
Українському президенту, схоже, довелося визнати, що нові обличчя без досвіду у доручених їм відомствах не можуть ефективно добиватися результатів.

В Києві від початку російського вторгнення триває полювання на агентів Кремля. Виявилося, що їх не так вже й мало. І схоже на те, що керівники СБУ і прокуратури не змогли впоратися з ситуацією. Може проблема в тому, що їм бракувало досвіду?

Про це пише Rzeczpospolita, нагадуючи, що президент Володимир Зеленський відсторонив від служби голову СБУ Івана Баканова, а також Ірину Венедиктову, яка з 2020 року очолювала Генеральну прокуратуру. Складається враження, що вони не змогли впоратися з низкою помилок і зрад у своїх відомствах. З початку війни було порушено понад 650 карних справ про державну зраду і колабораціонізм. Цю цифру назвав сам Зеленський. А на територіях, окупованих Росією, лишилося понад 60 прокурорів і працівників СБУ, які тепер співпрацюють з Кремлем.

Останньою краплею, напевне, стало затримання колишнього голови СБУ в Криму і близького соратника Баканова - Олега Кулініча. Його звинувачують в передачі таємних даних Росії. За кордон також втік колишній генерал СБУ Андрій Наумов, який до липня 2021 року очолював відділ внутрішньої безпеки. На початку червня його арештували в Сербії на кордоні з Північною Македонією через контрабанду великої суми грошей. В Києві його звинувачують в державній зраді.

Звільнення Баканова - не просте рішення для Зеленського. Вони давні друзі і знайомі ще зі шкільних часів. До роботи в СБУ Баканов ніколи не був пов’язаний зі спецслужбами. Він очолював кінокомпанію «Квартал 95», яка належить Зеленському. Але при цьому Баканов був одним з тих, кому український президент довіряв найбільше.

Призначення Баканова критикували від самого початку. Критики рішення наполягали, що службу, в руках якої безпека цілої країни, повинен очолити хтось, хто має досвід в цій сфері. Але в таборі влади відкидали це і повторювали, що люди,  «які не належать до старої системи», очистять СБУ і викорінять корупцію. Такий експеримент. Аналогічна ситуація була і у випадку з Венедіктовою, викладачкою університету, яка ніколи не працювала в прокуратурі. Схоже, що експеримент в умовах війни провалився. Принаймні, в цих двох сферах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі