Відповідно до законодавства, справу проти депутата може порушити тільки генеральний прокурор, повідомляє Офіс генпрокурора. Зазначається, що справу порушено "за фактом нанесення тілесних ушкоджень громадянину народним депутатом України за заявою потерпілого".
Згідно із заявою, народний депутат України, перебуваючи в одному з ресторанів Києва 22 січня 2020 року, вдарив потерпілого головою в обличчя", - йдеться в повідомленні.
Справа порушена за статтею 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу.
Раніше з'явилося відео бійки Ківи з Майманом в ресторані в Києві, яка, виходячи з дати на відео, сталася 22 січня в ресторані "Мокко" в Києві.
Обидва учасники бійки зізналися, що знайомі один з одним і мають неприязні стосунки. Ветеран заявив, що Ківа погрожував йому протягом тривалого часу, а також звинуватив депутата у вживанні і перевезення наркотиків в зоні АТО, повідомляє Громадське.
Ківа, зі свого боку, зробив майже симетричну заяву - звинуватив Маймана в погрозах та розповсюдженні наркотиків. Також обидва звинувачують один одного в провокуванні бійки 22 січня. Ілля Ківа стверджує, що він не був ініціатором бійки з ветераном Михайлом Майманом в ресторані в Києві.
За його словами, Майман зустрічався в ресторані з "кіровоградським кримінальним авторитетом".
"У ресторані він почав викрикувати образливі слова, ображати мене, посилати. На що я встав, підійшов до нього, нахилився і попросив його не виражатися лайкою, бо в кафе знаходилися діти. Після чого він наніс мені удар кулаком в обличчя, заподіявши тілесні ушкодження", - сказав депутат.
Народного депутата від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Іллю Киву у 2013 році визнали винним в отриманні хабара, однак через довідку із психіатричної лікарні йому пом'якшили покарання, йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом". Щоправда сам Кива лише один раз говорив про те, що в нього були проблеми зі здоров'ям, але не ті, про які йшлося у довідці для суду.
Винним у хабарництві Киву визнав Октябрський районний суд Полтави. У тексті вироку вказано, що неправомірну вигоду він отримав у 2011 році, коли був заступником начальника Управління захисту справ споживачів у Полтавській області. Незважаючи на те, що злочин вважається тяжким, Киву покарали 10 тисячами гривень штрафу та забороною займати посади державної служби на один рік.
Однією з пом'якшуючих обставин стала довідка, згідно з якою Кива "перебував на лікуванні в Полтавській обласній клінічній психіатричній лікарні з діагнозом наслідки черепно-мозкової травми з психопатизацією особистості, є інвалідом 2 групи, має хворобливий стан здоров'я внаслідок перенесених закритих черепно-мозкових травм".
Однак сам Кива весь час заперечував, що мав проблеми із психічним здоров'ям. Лише у листопаді поточного року в одному із інтерв'ю він розповів, що у нього були проблеми зі здоров'ям, але іншого характеру. За словами депутата, вони появилися у 2011 році, коли він перебував у слідчому ізоляторі.
"Відбувся, напевне, зрив. У мене почалася епілепсія. Цей момент суд врахував - хоча суд "заряджали" на те, щоб в принципі мене ніколи вже не випустити", - зазначив Кива.
Він також повідомив, що епілептичні напади припинилися у 2012 чи 2013 році. Після цього комісія його визнала здоровим. Якщо це справді так, то суд не повинен був наприкінці 2013 року пом'якшувати покарання за хабарництво через стан здоров'я.
У серпні 2014 році суд переглянув вирок і знову врахував хворобу та інвалідність. Як результат, до Киви застосували амністію. Щоправда за словами депутата, він на той час вже був здоровий.