Найпопулярніші російські онлайн-медіа розповідають про Україну як державу, в якій панує тотальна русофобія, є недолуга влада та агресивне мислення, передає Інститут масової інформації. Зокрема, росЗМІ продовжують активно транслювати наративи Кремля щодо України.
Так, експерти ІМІ проаналізували п’ять найпопулярніших новинних сайтів РФ за версією Liveinternet.ru: “РИА Новости”, “Комсомольская правда”, “Газета.ру”, “Известия” та ‟Лента.ру”. До вибірки потрапили всі новини про Україну, які вийшли в період із 13 до 19 липня 2020 року включно.
За даними моніторингу, онлайн-медіа РФ найбільше уваги приділяють ситуації в Донбасі. Частка матеріалів із такою тематикою в росЗМІ становить 17% від загальної кількості матеріалів про Україну. Переважно, інформація в таких матеріалах стосувалася обстрілів, яка подавалася з точки зору підтримуваних РФ незаконних збройних формувань “Л/ДНР”.
Ще 10% матеріалів стосувалися розповсюдженню коронавірусу в Україні. Такі новини у більшості випадків містили статистику захворюваності на COVID-19 та інформацію про нібито недолугість української влади, яка не може впоратися з коронавірусом.
Окрім того, 9% новин від загальної кількості матеріалів про Україну стосувалися криміналу та надзвичайних подій. В таких матеріалах містилися наративи кремлівської пропаганди про Україну як кримінальну державу з агресивним суспільством.
Також гарячою темою в період моніторингу стало нібито небажання України дотримуватися мінських домовленостей. Цій темі росЗМІ присвятили 8,5% новин про Українську державу.
При цьому росЗМІ активно транслювали проросійські меседжі українських політиків. У більшості випадків цитували членів партії ОПЗЖ. Частка новин про Україну, які були побудовані на основі заяв представників вказаної політсили, становили 8%. Ще така ж кількість матеріалів стосувалася мовного питання в Україні. Ці новини подавалися у рамках наративу про тотальну русофобію в Україні.
Загалом, третина відповідних матеріалів розповідали про Україну як кримінальну країну з агресивним суспільством. Ще 25% новин були побудовані в рамках кремлівського наративу про небажання України врегулювати конфлікт на сході країни. В 18,5% матеріалів Україна подавалася як недодержава та штучний проект Заходу.
Раніше повідомлялося про те, що російські пропагандистські ЗМІ поширюють фейки щодо обстрілу українськими військовими житлових будинків окупованої Горлівки. За даними штабу ООС, неправдива інформація з'явилася після того, як військові ОС дали відсіч бойовикам поблизу населеного пункту Піски.