Розстріл хмельницьких євромайданівців: суд випустив на волю підозрюваного екс-керівника СБУ

Поділитися
Розстріл хмельницьких євромайданівців: суд випустив на волю підозрюваного екс-керівника СБУ Активістів у Хмельницькому розстріляли у 2014 році
Віктора Крайтора випустили на волю під особисте зобов'язання.

Подільський районний суд Києва відпустив під особисте зобов'язання колишнього начальника Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області Віктора Крайтора, який є підозрюваним у справі про розстріли активістів місцевого Майдану у 2014 році. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

"18.12.2018 слідчим суддею Подільського районного суду м. Києва до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Питання щодо апеляційного оскарження вказаного рішення буде прийняте після опрацювання змісту відповідної ухвали про застосування запобіжного заходу", - написала Сарган.

Вона зазначила, що Крайтора підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 365 (перевищення службових повноважень), ч. 1 ст. 119 (вбивства, через необережність) та ст. 128 (необережного тяжкого тілесного ушкодження) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 19 лютого 2014 року, після розстрілів учасників Революції Гідності в центрі Києва, учасники хмельницького Євромайдану пікетували будівлі обласного управління СБУ і прокуратури. Вони вимагали у їхніх керівників засвідчити свою позицію у зв'язку з подіями в столиці. Після спілкування з керівництвом прокуратури протестувальники вирушили до СБУ, проте до них ніхто не вийшов. Після того, як вони вибили скло у вхідних дверях з будинку по них без попередження відкрили вогонь з автоматичної зброї.

71-річна Людмила Шеремет, якій куля влучила в голову, померла на місці. Кілька людей отримали поранення. Один з них, 21-річний Дмитро Пагор, помер у лікарні. Одному з поранених ампутували ногу. Загиблим посмертно присвоїли звання Героїв України

Віктор Крайтор, який тоді очолював ГУ СБУ у Хмельницькій області, публічно визнав, що віддав наказ на застосування зброї проти протестувальників, заявив, що бере відповідальність за дії підлеглих на себе, а також написав рапорт про звільнення з посади.

Військова прокуратура Західного регіону зареєструвала кримінальне провадження про перевищення повноважень. Крайтору вручили повідомлення про підозру і заарештували. У березні 2015 року військова прокуратура перекваліфікувала статтю на більш м'яку про "службову недбалість", а екс-керівник обласного управління СБУ став свідком.

У лютому 2017 року справу передали до Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури. За словами його начальника Сергія Горбатюка, військові прокурори "загубили" частину речових доказів, зокрема, дві кулі, які були випущені в протестувальників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі