Розгін наметового містечка під Радою і затримання активістів незаконні – Найєм

Поділитися
Розгін наметового містечка під Радою і затримання активістів незаконні – Найєм Згідно з рішенням суду, правоохоронці повинні були лише оглянути табір © hromadske.ua
Печерський райсуд давав дозвіл лише на огляд табору.

Розгін наметового містечка під будівлею парламенту та затримання активістів у суботу, 3 березня, були незаконними, повідомляє народний депутат Мустафа Найєм із посиланням на рішення Печерського районного суду Києва.

У документі, зокрема, йдеться про те, що співробітники Національної поліції мали право лише на огляд наметового містечка.

"Згідно з документом, відомий суддя Білоцерківець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських за два дня до цього, а також предметів, якими це було здійснено. При цьому в ухвалі суду чітко вказано, що огляд приміщення повинен проводитися за нормами ст. 237 КПК України. Ані вищезазначена стаття Кодексу, ані будь-які інші правила обшуку й огляду не передбачають знесення приміщення чи майна", - пише Найєм на своїй сторінці в Facebook.

Мустафа Найєм/Facebook

Мустафа Найєм/Facebook

Він також додає, що затримання громадян під час обшуку можливе лише у виняткових випадках.

"Затримання громадян під час обшуку можливе лише за виняткового переліку обставин, передбачених ст. 208 КПК, а саме: якщо особу застали під час замаху або вчиненні злочину або безпосередньо після вчинення злочину, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі. У цих випадках поліцейські повинні були зафіксувати ці факти, і не пізніше ніж за 24 години прокурор або слідчий зобов'язані були внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - зазначає народний депутат.

Найєм також нагадав про те, що за офіційними даними, у суботу було затримано 111 осіб та складено чотири протоколи про адміністративні правопорушення.

"Оскільки інші провадження досі не розпочаті, вочевидь, у поліції немає доказів вчинення інших злочинів. З чого випливає, що всі затримання були протизаконними і єдиний статус, який могли мати затримані - це свідки. Але в законодавстві немає жодної норми, яка б давала право правоохоронним органам затримувати свідків події", - додає він.

Нагадаємо, у столичній прокуратурі зареєстрували два кримінальних провадження через розгін наметового містечка під будівлею парламенту у суботу, 3 березня. Розслідування обох проваджень доручено Службі безпеки України.

Вранці 3 березня під час знесення наметового містечка між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички. Поліція отримала рішення суду про дозвіл на проведення слідчих дій під Радою.

За даними правоохоронців, активісти не корилися вимогам поліцейських і завдали їм тілесних ушкоджень. Крім того, у Нацполіції повідомили про те, що в наметовому містечку вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" та 5 димових мін.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

У п'ятницю, 2 березня, мітингувальники прибрали частину наметів під Верховною Радою, на території Маріїнського парку. Народний депутат Єгор Соболєв заявив про те, що намети з проїжджої частини на вулиці Грушевського будуть прибрані, "щойно буде прийнято у цілому закон про антикорупційний суд".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі