Розділ на карантинні зони в Україні відбувається автоматично, людський фактор відсутній - Степанов

Поділитися
Розділ на карантинні зони в Україні відбувається автоматично, людський фактор відсутній - Степанов
В Україні вступили в силу нові правила адаптивного карантину.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов дав докладні пояснення про правила дії адаптивного карантину в країні, повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Він нагадав, що Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на "зелену", "жовту", помаранчеву "і червону" зону ".

"Ми чесно і прозоро висвітлюємо ситуацію в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, в зв'язку з потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. У Міністерстві охорони здоров'я немає жодного натяку на політику. Всі розрахунки здійснюються в автоматичному режимі, людський фактор тут відсутня. Єдиний пріоритет - здоров'я і безпеку українців ", - зазначив глава МОЗ.

Обмеження відповідно до зони, визначеної для кожного конкретного району або міста, почали діяти на місцях з 3 серпня. Вони будуть переглядатися щотижня в залежності від епідемічної ситуації.

"У поділі на зони поширення епідемічної небезпеки COVID-19 все чітко систематизовано, там немає людського фактора. Є цифри, які показують реальну небезпеку в тому чи іншому регіоні", - додав Степанов.

Визначення регіону або міста в будь-який з зон відбувається на основі 4 показників:

  • середньої кількості тестів протягом останніх семи днів (не менш 24 на 100 тисяч населення);
  • коефіцієнта зайнятості ліжок (не більше 50% ліжко-місць);
  • коефіцієнта виявлення випадків (не більше 11%);
  • показника зростання кількості випадків (не більше 10%).

Якщо протягом 5 днів в регіоні буде спостерігатися перевищення одного з певних показників, приймається рішення про зміну рівня його епідеміологічної небезпеки.

Перехід регіону з однієї зони небезпеки в іншу можливий при погіршенні ситуації протягом 5 днів поспіль. У разі поліпшення показників протягом 3 днів - район чи місто може повернутися в зону з меншим рівнем небезпеки.

Відзначимо, що в червону зону увійшли Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області. Тут повинні бути введені додаткові обмеження. Однак, незважаючи на потрапляння в червону зону, місцеве самоврядування Луцька та Тернополя відмовилося посилювати обмеження. У міськрадах заявили, що не бачать підстав для посилення карантину і не розуміють, чому міста потрапили в червону зону.

Нагадаємо, 22 липня Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але змінив його умови. Крім обмежень, обов'язкових для всіх регіонів України, з 1 серпня діють додаткові, залежно від того, до якої з зон належить та чи інша область.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі