У Постійному представництві України при Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку відреагували на опубліковане в Twitter повідомлення заступника постпреда Росії при ООН в Женеві Олександра Алімова про те, як гинуть діти в Донбасі від "обстрілу українських сил", до якого була прикріплена фотографія вбитої сім років тому дівчинки з російського Уссурійська.
"Хочете знати, як народжуються російські фейки? Ось, будь ласка. Російський дипломат в Женеві розмістив фотографію дівчинки, яка, за його твердженням, загинула на Донбасі від обстрілів української армії. Насправді ця дівчинка на ім'я Анастасія (Луцишина - ред.) родом з Уссурійська, Росія, яку вбив таксист в 2013 році", - написав спікер Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.
Наголошується, що Алімов, який позначив себе на сторінці в Twitter "дипломатом середніх талантів", назвав загиблу дівчинку 6-річною Поліною Солодкою, яка начебто є однією з перших загиблих в центрі Слов'янська в 2014 році.
Wonder how Russian fakes are born? Here you go.
- Oleg Nikolenko (@OlegNikolenko_) June 9, 2020
Russian diplomat in Geneva posts a picture of a girl whom he claims to have died in Donbas due to army shelling.
In reality, this is a girl named Anastasiya from Ussuriysk, Russia, who was murdered by a taxi driver in 2013. pic.twitter.com/6fsqO6TzpW
Нагадаємо, Спеціальна європейська група боротьби з російською дезінформацією з 2015 року зафіксувала понад п'ять тисяч випадків, коли Росія поширювала неправдиві новини. Більше двох тисяч разів Російська Федерація поширювала фейки стосовно України.
Як повідомлялося, Україна залишається на першому місці серед країн, інформацію щодо яких спотворюють російські ЗМІ. Зокрема на тисячу випадків неправдивих чи викривлених новин у 2018 році, поширених прокремлівськими медіа, 461 стосувалися України. Найчастіше російські державні ЗМІ поширюють неправдиву інформацію про зовнішні борги України, про українську армію і про президента країни.