Українських громадян Миколу Карпюка та Станіслава Клыха, які відбувають покарання в РФ за сфабрикованими звинуваченнями, зобов'язали виплатити матері убитого пыд час першої чеченської війни російського солдата 250 тисяч рублів компенсації.
Відповідне рішення у вересні минулого року виніс Тугулимський районний суд Свердловської області РФ.
18-річний син громадянки РФ З. Ніколаєвої, будучи солдатом строкової служби, був убитий під час штурму Грозного 31 грудня 1994 року.
Виносячи рішення, суддя Тугулимського суду В'ячеслав Суботін послався на обвинувальний вирок Верховного суду Чеченської республіки щодо Карпюка та Клиха.
У той же час, суддя визнав вимоги позивачки, яка наполягала на виплаті їй 5 мільйонів рублів компенсації, завищеними. І зобов'язав стягнути з Карпюка 150, а з Клиха 100 тисяч рублів компенсації, а також 300 і 150 рублів держмита відповідно.
Судове засідання проводилося без участі відповідачів. У суді запевнили, що про час і місце розгляду ділячи вони "були сповіщені належним чином і в строк, не просили про розгляд справи без їх участі".
"За 23 роки в Росії не знайшлося нікого, хто допоміг би матері вбитого хлопця, поки не підвернулися два українцы", - прокоментував рішення Тугулимського суду адвокат Ілля Новіков.
Як повідомлялося, 26 жовтня Верховний суд Росії визнав законним вирок, раніше винесений російським правосуддям українським громадянам Миколі Карпюку і Станіславу Клиху, засуджених до 22,5 і 20 років позбавлення волі за нібито участь у війні проти РФ в ході Першої чеченської війни.
Обоє не визнали свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗО електричним струмом, голки під нігті і заборону спати цілодобово.
Після винесення вироку Клыха етапували до Верхньоуральської в'язниці Челябінської області, а Карпюка – до Володимирського централу.