Російські спецслужби намагалися викрасти звіт про збитий над Донбасом малайзійський літак

Поділитися
Російські спецслужби намагалися викрасти звіт про збитий над Донбасом малайзійський літак Росіяни намагалися викрасти звіт про MH17 © @oivshina
ФСБ і зовнішня військова спецслужба ГРУ Росії регулярно проводять такі кібероперації, стверджують в Німеччині.

Спецслужби Росії вчинили хакерську атаку, намагаючись викрасти звіт про збитий над Донеччиною малайзійський пасажирський літак, повідомила Федеральна служба захисту конституції Німеччини. У її доповіді також зазначено, що російська ФСБ і зовнішня військова спецслужба ГРУ регулярно проводять такі кібероперації.

Хакерська атака на комп'ютери Ради безпеки Нідерландів сталася восени минулого року перед оприлюдненням звіту. У ньому йдеться про те, що два роки тому лайнер був збитий з російського зенітно-ракетного комплексу БУК.

6 червня 2016 року міжнародна слідча група опублікувала проміжний звіт, в якому показаний шматок ракети із системи "БУК", яка могла збити MH17. Також у документі наголошується, що розслідування Міжнародної слідчої групи затягнулося з кількох причин. Зокрема, вона досі чекає від Росії інформацію про ракети системи "БУК". Крім того, бойовики в Луганську не дозволяють експертам провести технічні дослідження на телефонних вишках на захоплених територіях.

Повідомлялося, що остаточні результати розслідування загибелі "Боїнга" МН17 опублікують восени. Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу "земля - повітря", випущеної з установки "Бук".

Читайте також: Експерти перевірять, чи могли MH17 над Донбасом збити випадково

Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував за курсом Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 чол., всі загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

У травні 2016 року приватна розвідувально-аналітична організація Stratfor підтвердила поява в Донбасі системи "Бук" з Росії незадовго до збиття MH17. зокрема, супутникові знімки, зроблені компанією AllSource Analysis, яка виступає партнером американської приватної розвідки, підтверджують, що конкретна система "Бук" перетнув український кордон і була в зоні АТО на підконтрольній російським силам території.

група Bellingcat встановила "господарів" "Бука", який збив MH17. "Бук" номер 332 приписаний до 53-й бригаді військ протиповітряної оборони Збройних сил Росії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі