Російські силовики вранці 2 червня провели обшуки в будинку кримських татар, повідомила у Facebook "Кримська солідарність". Зазначено, що постанову на обшук видав підконтрольний окупантам "Київський районний суд Сімферополя".
"Активісти повідомляють, що на даний момент в Криму, в селі Курське Білогірського району йде обшук у будинку кримських татар. Силовики приїхали в районі 8 годин ранку. На місці працюють співробітники Росгвардии і ОМОН", - йдеться в повідомленні.
Зазначено, що в будинку, де провели обшук, проживає Шейде Асанова 1955 року народження.
"Обшук проводив слідчий слідчого відділу УФСБ Росії лейтенант юстиції Митрофанов К. Ю. Обшук відбувався за ухвалою Київського районного суду від 3 березня 2020 року", - додали активісти.
За словами безпосередньо Асанової, силовики заявили про те, що шукають у будинку документи або предмети, пов'язані з кримінальною справою, по якій проходить її син Рустем Асанов. Він з 2016 року живе на території підвладній українській владі. У результаті обшуків, документів або предметів силовики не знайшли.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив про те, що домовився з Меджлісом кримськотатарського народу про створення групи експертів, яка б розглянула зміни до Конституції України про права кримських татар.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися права людини. 18 грудня 2019 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила нову резолюцію захисту прав людини в анексованому Росією Криму.
Вона стала четвертою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні кілька років. Окрім іншого, в документі засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність". Росію також закликали припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за вираження думок. При цьому РФ не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася.